Дешеве утеплення балкону

By: Євген

uteple_balk0

Утеплюючи балкон або лоджію майстри-аматори нерідко здійснюють низку зайвих заходів, що призводять до невиправдано великих витрат – кладуть занадто грубий шар утеплювача, знищують внутрішній простір, досягають підвищення температури, яке вище всіх розумних вимог, утеплюють сусідів, які про це не просили та т. ін.

Великої економії затрат можна досягти, скооперувавшись у досягненні цієї благородної мети з сусідами. Особливо, якщо план будинку безпосередньо наштовхує на цю думку. Наприклад, часто-густо підлога балкону є одноразово стелею для сусідів, що мешкають знизу, а ваша стеля відповідно – підлогою для сусідів згори. Крім того, з обох боків перегородки також можуть межувати з сусідськими балконами.

У такому випадку, утепливши лише фронтальні огородження усіх сусідських балконів, можна створити суцільну утеплену зону, коли зникне потреба вигадувати методи утеплення знизу, згори, зліва та справа. Залишається лише провести з сусідами необхідні роз’яснювальні та агітаційні заходи.

Звичайно, при стисненому метражі наших квартир, всі розуміють, що утеплявати стіни краще зовні. Але робота промальпіністів коштує дуже дорого, якщо вони обробляють лише декілька квадратних метрів вашої стіни.

uteple_balk1

Але кооперація з сусідами дозволить утеплити всі фронтони стояка, навіть з боковими поверхнями, що коштує набагато дешевше, тому, що роботу по організації станцій страхування та подачі матеріали альпіністам прийдеться облаштовувати один раз, а не десять або двадцять. Таке комплексне зовнішнє утеплення дозволить відмовитись від втрат площі на лоджіях при утепленні зсередини.

Також ще до ремонту треба визначитись, якої ж температури ви бажаєте досягти у житловому приміщення та на лоджії. Пожираючи корисну площину лоджії люди встановлюють до п’ятнадцяти сантиметрів пінопласту всередині споруди та ще й обирають досить дорогі потрійні склопакети з напиленням. Потім виявляється, що отримані плюс п’ятнадцять градусів на лоджії не потрібні, бо приміщення не опалюється, люди туди надовго не заходять, а для зберігання овочів це занадто висока температура. Це – нікчемний результат порівняно з затраченими грошима.

Якщо визначитись, що від двох до восьми градусів з плюсом взимку на балконі вам цілком досить, то можна зменшити витрати буквально на порядок.

Але утеплювати приміщення все ж треба, просто треба зробити все оптимально та максимально ефективно.

Всю увагу в першу чергу слід звернути на щілини та вікна. Досягнути плюсової температури на балконі при наявності шпарин та одинарного скла на вікнах неможливо. Хоч це і дорожче, але необхідною умовою якісного утеплення для балкону є, крім знищення шпарин, встановлення якісних подвійних рам.

Це завдання найкраще виконають звичайні сучасні пластикові рами з однокамерними склопакетами. Це – оптимальне рішення.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Але примикання цієї рами мають бути зроблені не лише монтажною піною, а й шаром захисного матеріалу, який захищає її від сонця та осадів. У противному випадку піна швидко зіпсується, зруйнується із створенням нових шпарин. Для захисту краще за все використовувати цементне шпаклювання для зовнішніх робіт.

Що стосується утеплювача на балконі, то вельми можливо, що для досягнення невеликої позитивної температури на балконі або лоджії буде достатнім покласти шар ефективного утеплювача товщиною всього у два-три сантиметри по бічному, фронтальному огородженням, та по нижньому та верхньому перекриттям. Цього має вистачити для температури «Щоб консервування не замерзло». У крайньому випадку можна навіть стелю не утеплювати.

Між іншим, утеплювачем може слугувати не лише пінопласт, а й старі килими та повстяні покриття, які, зазвичай, викидають. З них можна набрати ту ж двохсантиметрову товщину шару, закріпити все на сіні дюбелями та досягти бажаного результату. Але зашивати утеплювач слід таким чином, щоб була гарантована можливість провітрювання матеріалу, бо він може набрати вологи. Знизу та згори мають знаходитись отвори, а між матеріалом та панельним оздобленням – невеликий повітряний зазор. До таких «безкоштовних» утеплювачів можна віднести й гофрований картон, який складають у декілька шарів та заклеюють ребра скотчем, щоб перекрити рух повітря всередині шару. Це теж досить ефективна теплоізоляція, яку теж прийдеться ховати за панелями.

Якщо всередині балкону є рівні бічні поверхні, їх можна обклеїти щільним ПСБ25, два-три сантиметри завтовшки. Це недорогий утеплювач, клей буде коштувати дорожче. До речі, на клей можна поставити і легку обшивку панелями, тоді, відмовившись від каркасу ви виграєте дорогоцінні сантиметри площі.

Заміною пінопласту може стати спінений поліетилен, який реалізують у магазинах у якості підкладки під ламінат. Але він дорожчий, та й клопоту з ним більше.

uteple_balk2

На підлогу можна покласти або екструдований пінополістирол до чотирьох сантиметрів завтовшки, або той же щільний пінопласт трішки більшої товщини. Згори на нього рекомендують покласти цементно-стружкову плиту, яка на так боїться вологи, а вже потім – лінолеум або ламінат на підкладці. ДСП, фанеру – тут краще не використовувати, бо вони бояться вологи та виділяють формальдегід.