Поради до дизайну інтер’єру. Кухня. Вітальня. Спальня. Дитяча кімната

By: Євген

dizain_0

Дизайн кухні

Звичайно, краще мати справу з великою кухнею, коли крім зони приготування їжі та місць для зберігання продуктів та кухонних аксесуарів залишається й площа для столу, де можна не тільки нашвидкуруч поснідати, але й відпочити з друзями. Але досить часто площа кухні не досить велика і тут треба добре подумати, щоб розташувати всю побутову техніку, мийку, робочі поверхні для обробки продуктів та кухонні шафи без втрати зручності та функціональності. Трішки виручити тут може навіть широке підвіконня, який дасть додатковий простір.

dizain_1

Але зараз нерідко можна зустріти квартири-студії, в яких кухня об’єднується з кімнатою, в якій вона існує в якості кухонного куточку, відокремленого від усієї кімнати робочою поверхнею з додатковими шухлядами або барною стійкою. Це дуже привабливо, але в подібному проекті обов’язково має бути врахований потужний душник, щоб кухонні запахи не розповсюджувались на все житлове приміщення.

Важливо при проектуванні кухні адекватно розташувати розетки, щоб вистачало на всі прилади і проводи не плутались під ногами. Не слід забувати і про світло, тут може бути багато цікавих варіантів із місцевим освітленням, тим більше, що кухню дуже часто розбивають на функціональні зони. Зустрічаються варіанти вбудованих світильників, освітлення над верхнім ярусом підвісних шаф, або навпаки, під ними – над фартухом. Замість фіранок рекомендують встановлювати на кухні щільниці або римські штори.

dizain_2

Гамма кольорів повинна відповідати вашим смакам, адже на кухні вам працювати, але вони мають бути витримані в одному стилі, для чого є багато оздоблювальних матеріалів. Непогано зробити акцент на стелі або підлозі. Інтер’єр кухні обов’язково треба оживити різними приємними дрібницями – прихватками, яскравими рушничками, горщиками з квітами та привабливим посудом.

Дизайн вітальні

Найбільш універсальним приміщенням у квартирі є вітальня, зазвичай, це простора кімната з вікном. Тут можна спостерігати телевізор з канапи, але й можна приймати гостей за столом. Тому, якщо дозволяє площа, було б логічним розмежувати цю кімнату як мінімум на дві функціональних зони. В одній і буде знаходитись телевізор або домашній кінотеатр (який з другої зони, правда, теж добре видно). Тут же можна тішитись, спостерігаючи корінці книжок у книжковій шафі, та спалахи кришталю та золотого розпису га родинному фарфорі у серванті. У другій зоні буде щось на зразок бенкетного залу. Цей варіант краще здійснювати у продовгуватих кімнатах. Розмежувати ці зони можна за допомогою виступів, подіумів, інших архітектурних форм, звичайних перегородок або візуально, використовуючи рішення, засновані на різниці в колірних тонах.

Якщо площа квартири мала, у вітально приходиться встановлювати і шафу для одягу і розсувних диван. При цьому приходиться для прийому гостей користуватися також розсувним столом. Тобто, треба як можна більше уваги приділити розсувним меблям-транформерам.

dizain_3

Для оформлення вітальні підходить будь-який дизайн, якщо він вам подобається, то лише буде підкреслювати вашу індивідуальність. Оздоблювальні матеріали, що виробляють в наш час, допоможуть зробити вітальню у стилі бароко, ампір, це може бути щось етнічне, прованс або модерн. Є і такий стиль – ф’южн, який дозволяє змішувати декілька стилів у одному інтер’єрі. Доповнити, надихнути простір можуть різні аксесуари, як картини, посуд, фіранки, фотографії, подушки, тюль, фіранки, квіти.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

Дизайн спальні

Комфорт та затишок – головні властивості, які повинна мати спальня. Цього досягають адекватність та вірністю підбору відтінків в інтер’єрі. Переважно це неяскраві, пастельні тони, хоча бувають і виключення. Те ж саме стосується і освітлення, і крім основних джерел світла, обов’язково мають бути присутніми і притишені, у вигляді лампи, бра або торшеру розташовані біля ліжка (для читання) та біля туалетного столика. Стильові рішення можуть бути різними та залежати, наприклад, від темпераменту осіб, що збираються заснути. Але тут суміш стилів не бажана. Меблі – звичайно ж ліжка, або диван, тумбочки, шафа для одягу. Зберігати речі можна у скринях та шухлядах, розташованих у диванах та ліжках. У якості полиць та сховищ можна використовувати узголів’я ліжка. Як завжди, дрібниці та додаткові аксесуари збільшують затишок. Це можуть бути сімейні фотографії, подушки та простирадла, дзеркала та книги, інші милі сувеніри.

dizain_4

Дизайн дитячої кімнати

До вимог відносно дитячої кімнати в першу чергу належать відсутність балкону та сонячний бік. Це має бути затишна та світла кімната, а функціональність її залежить від віку та уподобань дитини. У шкільному віці крім ліжка та шафи слід організувати робочий простір, адже для школяра це великий шматок часу, який він буде проводити саме тут. Тут потрібне додаткове освітлення, полиці для книг, шухляди для канцелярських до інших супроводжувальних аксесуарів. Ця зона може бути відокремлена від спальної зони невеличкою перегородкою або книжковими стелажами.

Так само для малих дітей слід відокремити гральну зону. Присутність коробів – один з методів привчання дітей до порядку, бо є куди складати кожен день іграшки.

Відсутність гострих кутів та подіумів є фактором безпеки для малюка. На мебельні кути можна встановити захисні пристосування.

Зараз є багато шпалер з дитячими малюнками, але можна зробити інакше – хай дитина малює сама, і для цього можна використати шпалери під фарбу. Малювати на такій площі – це не на листочку із зошита!

Багато ідей можна розробити як відносно стелі, так і підлоги. Над ліжком може бути зоряне небо, а на килимі – залізниця, або аеропорт. У своїй кімнати дитина повинна відчувати себе комфортно та затишно.