Ціни на всі види палива та тарифи на електроенергію невпинно зростають, що примушує людство шукати альтернативні види енергії, як то електростанції, що працюють, використовуючи рух воли при припливах-відпливах, вітер, сонце та т.ін. Це – людство, а окремі хазяї будинків та будиночків також бажають якнайбільше заощадити, скориставшись тим, що може дати нам Природа. Раніше більше уваги в подібних пошуках звертали на вітер, але зараз помітно збільшився запит на використання енергії сонячних променів. Тим більше, що ринок пропоную досить великий спектр подібних конструкцій. Але в будь-якому випадку і ці маленькі конструкції є копіями великих сонячних електростанцій. За кордоном їх досить активно використовують для потреб невеликих хазяйств.
Сонячна міні-електростанція має три базових елементи. Це, в першу чергу, сонячні пластини або панелі, які збирають сонячні промені та перетворює їх в електричну енергію. Крім того в конструкції має бути присутній інвертор, призначення якого – перетворювати постійний струм на змінній струм, до якого пристосовані всі побутові прилади. Обов’язкові і акумуляторні батареї, призначені для накопичення електроенергії в ті періоди, коли вона не використовується, або використовується в невеликих кількостях. Тривалість та безперебійність постачання електроенергії у хазяйстві залежить від ємності акумуляторних батарей, що використовуються. Без них не обійтися ввечері та вночі, у похмуру погоду, коли нема можливості або не вистачає потужності системи для перетворення енергії сонця.
Самі сонячні панелі можуть бути різними і їх класифікація визначається потужністю, розташуванням та кількістю фотоелектричних складових, механізмом перетворення енергії, а також зовнішнім виглядом, який може бути не лише стандартним, але й виготовленим за індивідуальним проектом, розробленим для конкретного житлового приміщення.
Принцип дії робочих панелей полягає в виштовхуванні з орбіт молекул кремнію вільних електронів, що призводить до виникнення електричного струму. Кремній, таким чином, є основною складовою робочих пластин
Міні електростанції на сонячних панелях мають свої переваги та недоліки.
До числа переваг відносять незалежність від зовнішніх джерел електроенергії та автономність роботи, досить тривалий термін експлуатації, який досягає двадцяти п’яти років, майже повна відсутність додаткового обслуговування. Але при цьому, правда, бажано двічі в рік робити технічний огляд. Звичайно, крім основних вкладень, плата за одержану електроенергію відсутня.
Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками
Але до цих пір капітальні вкладення у власну міні-електростанцію на сонячних променях залишаються досить високими, і це є одним з недоліком таких систем, хоча, як здається, і тимчасовим. Але ця значна сума, яка буде вкладена, з часом повністю покривається подальшою безкоштовною електроенергією, яка виробляється майже без додаткових витрат.
Крім того, до числа недоліків можна віднести необхідність додаткового місця для розташування цих трьох обов’язкових елементів, що монтуються одночасно. Коефіцієнт корисної дії подібних пристроїв не перевищує 14%, це не дуже багато, але, з іншого боку, просто слід підібрати необхідну кількість пластин. Не слід також забувати що кількість одержаної енергії напряму пов’язана з кількістю сонячний днів, тобто – з погодою. Тобто – встановлювати такі електростанції краще на високих та відкритих майданчиках, якомога далі від об’єктів, що можуть їх затінити, а також в регіонах, де багато довгих сонячних днів.
Монтувати подібну систему краще довірити фахівцям, які до того ж мають досвід облаштування таких споруд. Це досить складний монтаж, і треба добряче подумати перш ніж рішатися самому приступати до цієї роботи.
Слід ретельно прорахувати необхідну і реальну потребу в електроенергії, врахувати власні фінансові можливості, а після того вже розпочинати вибір необхідних елементів. Тут, до речі, теж може допомогти порада спеціаліста. Можна вважати за постулат, що потужність струму, що вироблятиметься має перекривати споживану потужність десь на 120%, і з цих міркувань і обирати обладнання. Часто густо економічні розрахунки з урахуванням фінансових можливостей примушують купляти обладнання меншої потужності, таким чином, що всі вимоги споживача не можуть бути здійсненими. В такому випадку обладнання буде використовуватися у якості додаткового джерела енергії, що однаково з часом приведе до суттєвої економії затрат.