Виявляється меблі створюють не лише з дерева, ДСП чи соломки. Для цього зараз використовують самі неочікувані будівельні матеріали. Це може бути, навіть, газобетон.
Тому, хто хоч трохи працював з газобетонними блоками відомо про позитивні властивості цього матеріалу. Блоки легкі, міцні, добре обробляються. Це екологічно чистий матеріал. Його роблять з піску та цементу, додаючи води. Енергомісткість виготовлення газобетонних блоків невелика, а процес виробництва майже не шкідливий. Газобетон дихає досить активно, має відмінні тепло- та звукоізоляційні властивості, накопичує тепло. Ці властивості – причина ефективного використання газобетону і для облаштування приміщень, де живуть люди.
Сьогодні з нього виробляють найрізноманітніші елементи – від пласких прямокутних блоків та армованих плитних перемичок, напівкруглих арок та склепінь. Матеріал цей легко обробляється, його можна оздоблювати найрізноманітнішими засобами – штукатурити, фарбувати, клеїти шпалери або декоративну плитку. Тобто – газобетон є універсальним матеріалом, що досить привабливо для домашнього майстра.
Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками
Можна також довести до ладу льох, де зберігаються продуктові припаси, по-новому облаштувати кухню або ванну кімнату, розмістити в незвичайному місці стереосистему або спорудити домашній бар – ідеальним рішенням стане використання газобетонних блоків.
Такого роду конструкцію можна змурувати не лише вздовж стіни, але й перпендикулярно до неї, у вигляді перегородки, у ніші під вікном, а також стоячим окремо – так роблять, якщо треба розмежувати приміщення на зони. Такі блоки можна успішно використовувати і в поєднанні з іншими матеріалами – склом, деревом, металом у якості вставних полиць.
Але для початку треба провести підготовчі роботи.
При використанні не клею, а розчину, який прийдеться вкладати тонким шаром, слід мати кельму для пласких каменів, за допомогою якої можна класти розчин ощадливо та рівномірно. Замішують розчин за допомогою мішалки, яка кріпиться в патроні електродрилю, налаштованого на малі оберти. При приготуванні розчину слід ретельно дотримуватись назначенного співвідношення компонентів.
Старанно розмітивши на підлозі позицію першого ряду блоків слід також, у випадку необхідності нанести на стіну за допомогою олівця та виску вертикальну лінію, починають класти стелаж. На яких позначках та якій висоті розташувати полиці вирішувати, звісно, вам. Розміри, що наведені на Мал. 1, звичайно є орієнтовними, ви можете їх змінити до своїх конкретних умов.
Якщо треба залишити пористу поверхню з характерною структурою газобетонних блоків відкритою, шви декорують гіпсовими або дерев’яними профілями. Але поверхні збудованого стелажу можна й штукатурити. Тоді краще зупинитись на готовій штукатурній суміші. Тиньковані поверхні зачищають личкувальною шкіркою, видаляють сліди розчину та ретельно промітають. Змочивши кладку, на неї наносять кельмою шар штукатурки завтовшки біля чотирьох міліметрів. Коли розчин трішки схопиться його слід вирівнюють за допомогою кельми та правила.
Наступним кроком є облаштування поверхонь. Для збереження характерної пористої структури матеріалу, кладку слід робити лише з цілих блоків, на яких немає пошкоджень. Тоді можна досягнути того, що шви між блоками будуть вузькими та незмінними по ширині.
Перш ніж взятися до робіт по облаштуванні поверхні ретельно чистять шліфувальним блоком, який представляє собою рівний брусок огорнутий шкуркою з грубими зернами. Ним же притупляють крайки кладки. Пил, який залишиться після шліфування прибирають пилососом або жорсткою щіткою.
Мал.1 Стелаж з газобетонних блоків.
При проектуванні стелажу слід врахувати слід врахувати розміри поперечин та властивості матеріалу підлоги. Якщо газобетонні блоки можна розрізати по розмірах звичайною пилою по дереву, то з поперечинами, які мають стандарті розміри, цього робити не можна, бо там є арматура. Щоб спростити кладку треба користатись блоками однаковими завтовшки.
Мал. 2. Стелаж з газобетонних блоків. Вид згори.
Стійкість стелажу в значній мірі залежить від характеристик матеріалу підлоги. На перекриттях по дерев’яних балках у старих будинках час від часу виникає вібрація , яка буде розповсюджуватися й на кладку, що неминуче призведе до виникнення тріщин. Щоб не допустити цього процесу слід викласти бетонний цоколь або під кладку підвести сталевий профіль. В умовах нерівної або міцної підлоги досить покласти тонкий шар розчину та вкрити його плівкою або покрівельним картоном без піщаного посипання.
Перед фарбуванням або тинькуванням поверхні газобетонних блоків ретельно зачищають та звільняють від пилу.
Незалежно від того, чи збираєтесь ви фарбувати стелаж, його слід ґрунтувати. Для цього штукатурним пензлем на них рясно наносять алкідний ґрунт глибокого просочення. Такий ґрунт просочується в пори та зміцнює поверхні.
Фарбувати стелаж можна будь-якою дисперсійною фарбою. Для підсилення водостійкості поверхні краще фарбувати особливим акриловим складом, що наносять у два шари.