Дешева «хатинка» з контейнерів

By: Євген

konteiner0

Можливості «контейнерного» будівництва

Останніми роками серед тих, хто бажає дешево та швидко збудувати оселю на ділянці стали популярними модульні контейнери. Дійсно, їх можна перетворити на житло, яке за комфортом не буде поступатися готовим будинкам.

Контейнери можна використовувати з різною метою, зазвичай спочатку це тимчасове житло, доки будинок ще будується. В подальшому він може стати будиночком для гостей, з нього можна зробити господарський блок для збереження інструментів, сільськогосподарського реманенту та матеріалів для будівництва.

Серед позитивних якостей модульного контейнера – повна герметичність, також він не боїться корозії. Важливим є й те, що для цього будиночку не потрібен потужний фундамент – досить декількох бетонних блоків (малюнок 5в) подушці з піску, що заглиблені у ґрунт на глибину 50-70 сантиметрів. Жорстка конструкція модульного контейнера не дасть можливості цій споруді змінювати свою геометрію, а нівелювати горизонтальні навантаження будуть бетонні блоки.

konteiner1

Модульні будинки, це конструкції, складені зі стандартних блок-контейнерів на зразок дитячого конструктора «Лего». Їх складають на обраній рівній поверхні ділянки, можна, навіть, встановити два поверхи. Найбільш популярним є стандартний контейнер з розмірами 658х250х250 сантиметри. Основою цієї конструкції є жорсткий каркас, який складається з сталевих балок (кутків), що з’єднані між собою сваркою. Верхня (дах) та нижня (підлога) стінки контейнера складаються з опорних балок – повздовжніх та поперечних. Верх контейнера вкривається гофрованими металевими листами з антикорозійним покриттям.

Виробники виробляють будівлі з блок-модулів, зовнішнє оздоблення яких може складатися з різних матеріалів, наприклад, цинкований проф-настил, вкритий полімерним складом, в внутрішнє оздоблення може бути виконане з вагонки, ламінованої ДСП, гіпсокартону та пластикових панелей. Вартість такого контейнера приблизно 40000 грн.

Популярність таких будівель можна пояснити легкістю їх встановлення та відсутністю дорогого фундаменту.

konteiner2

Головна їх особливість – універсальність та мобільність. Дякуючи багатьом конструктивним розробкам з них можна складати цілі містечка та навіть багатоповерхові конструкції, тобто ставити одне до одного впритул або контейнер на контейнер.

Як встановити на ділянці блок-контейнер

На своїй ділянці обирають рівне місце, роблять ями, на дно яких насипають ріння, жорству, а потім – пісок, після чого трамбують. Далі на пісок ставлять плити чи бетонні блоки. Використовується і монолітний бетон, який готують на місці. Для нього потрібна опалубка. Перед тим, як залити – армують для збільшення жорсткості.

Коли контейнер встановлений, можна приступити до оздоблення та планування його внутрішнього простору. Потрібно добряче утеплити стіни, оскільки в повністю металевому коробі погано жити як влітку, так і взимку. Тобто, контейнер слід перетворити у повноцінне приміщення (малюнок 4).

konteiner3

На схемах вказані варіанти утеплення стін, товщина утеплювача при цьому може досягати 5-8 см (малюнок 5). Перед укладанням утеплювача на стіни, підлогу та стелю слід гідроізолювати плівкою (малюнок 5а) для захисту від вологи. На внутрішній бік укладається шар пароізоляційної плівки (малюнок 3а). Такий «пиріг» має бути кругом. Джерелом тепла можуть бути карбонові інфрачервоні плівки або електрообігрівачі. Їх прикріпляють до стіни таким чином, що крім функції обігріву вони є й суттєвим елементом інтер’єру. Джерелом тепла може бути й тепла підлога, наприклад – інфрачервона.

konteiner4

Далі слід провести інженерні комунікації – водогін, каналізація або біотуалет (малюнок 4). Підвищити рівень комфорту можна докупивши ще один або декілька контейнерів, чим можна збільшити житлову площу встановивши на рівні другого поверху додатковий блок (малюнок 3). На другий поверх можна дістатися по сходах з двох маршів.

Частину навантажень від контейнера, що буде знаходитися на другому поверсі, несе дах нижнього блоку, а друга частина спирається на стовпи (колони), з залізобетону. Каркаси двох контейнерів зварені, таким же чином об’єднані й оголовки колон – з ними та каркасом другого блоку (малюнок 3, 5 г).

Важливою є можливість встановлення даху (малюнок 1, 3), на якому можна влаштувати зону відпочинку з газоною. Її обносять невеликою декоративною огорожею, щоб все виглядало максимально природньо. Залишається встановити там стіл, парасолю та легкі дачні меблі і створюється місце для відпочинку та святкувань при світлі останніх променів сонця, що заходить.

Зону відпочинку навколо контейнерів бажано доповнити додатковими елементами, як лавки, навіси від сонця, зелені майданчики, кущі та дерева.

Але й не тільки це. Архітектори стверджують, що чотири стіни контейнера, які організують внутрішній простір, який має бути пов’язаний з зовнішнім простором за допомогою великих скляних вікон. Основним постулатом для малоповерхового житла є візуальне об’єднання інтер’єру та вулиці. Тут, наприклад, частина глухої стіни переходить у скляне вікно веранди (малюнок 1, 3), що об’єднує в єдине ціле обидва простори. У мешканця блока виникає почуття, що він не відокремлений від природи, що його оточує.