Додаткові заходи для захисту приміщення від злодіїв

By: Євген

dod_zahist0

Як зрозуміти, що сторонні особи зацікавились вашим житлом

Сторонні у під’їзді

Плануючи пограбувати чергову квартиру, зловмисники спочатку кілька днів спостерігають за її мешканцями, щоб зрозуміти, коли вони частіше за все відсутні. Якщо ви помітили, що на сходовій клітці, в під’їзді чи на вулиці перед будинком постійно знаходяться незнайомі люди – інколи – одні й ті самі – терміново повідомляйте про це поліцію.

«Лівий» фотограф

Зломник з досвідом може скористатися послугами помічника-наводчика. Той знаходить квартиру, яка, на його погляд підходить для зламу, та фотографує все, що може згодитися для майбутньої «операції» – під’їзд, розташування квартири на сходовій клітці, її вікна, та навіть хазяїв та членів їх сімей. Випадково виявивши такого «фотографа» можна зробити висновок, що на ваше майно почалося плювання.

Дзвінки по домофону та печиво на килимку

Для визначення найкращого моменту для крадіжки професійні злодії зазвичай використовують різноманітні хитрощі. Намагаючись з’ясувати, коли мешканці вдома, а коли їх немає, злочинці кілька разів на день дзвонять по домофону, та кажуть, що помилилися, якщо хтось бере слухавку, після чого відключаються. Ще одна хитрість – печиво на килимку біля дверей. Роздушене печиво говорить про те, що хазяї вже вийшли та квартира, можливо, порожня.

Технічні рішення

РЕВУН

dod_zahist1

Цей досить недорогий пристрій можна придбати в магазині або скласти самостійно. Складається він з блоку керування, потужного динаміка та датчиків на дверях та вікнах. В момент зламу датчики відправляють сигнал на блок керування та вмикається голосна сирена гучністю до 120 дб. Вважається, що почувши сирену, злочинці почнуть тікати, не встигнувши поласувати чужим.

GSM-СИГНАЛІЗАЦІЯ

dod_zahist2

Така система має у своєму складі велику кількість різноманітного обладнання. Це інфрачервоні сенсори руху, камери спостереження, програмований блок керування з GSM-каналом, пристрої охорони для вікон та дверей, блок живлення. Працювати така СМАРТ сторожа може як на базі платформи «Розумний дім», так і без неї.

Якщо у приміщенні опиняється сторонній, система тут же висилає повідомлення на мобільний телефон хазяїна. Далі вмикаються камери та хазяїн може швидко оцінити ступінь небезпеки, побачивши те, що сталося, на екрані смартфону або планшета. Якщо взяти до уваги велику вартість цих приладів, є сенс підключити їх до пульту позавідомчої охорони, щоб зекономити час та нерви. Більш бюджетним рішенням є система, складена лише на основі датчиків руху та блока керування з можливістю відправлення SMS повідомлення.

ЕФЕКТ ПРИСУТНОСТІ

Цей метод є привабливим для тих, хто ще не платити великі кошти, але вимушений надовго залишати своє житло. Це нескладний пристрій з фоторезистором, яке треба встановити біля вікна. Коли настає темний час доби пристрій автоматично вмикає світильники на стелі або на стіні. Щоб потім не сильно переживати з приводу рахунків за електрику, краще використовувати прилади електричного освітлення з світлодіодними або енергозберігаючими лампами. При бажанні можна також запрограмувати автоматичне вмикання/вимикання телевізора або радіоприймача.

Бюджетні хитрощі

НАКЛЕЙКИ (СТІКЕРИ)

Стікери з написом «Охороняється поліцією» або «Ведеться відеоспостереження» – це недорогий, але порівняно надійний засіб відлякувати злодіїв. Такі наклейки продають у спеціалізованих магазинах, але їх можна замовити і в типографії. Вони не мають відрізнятися за своїм зовнішнім виглядом від тих, що дають у відділі позавідомчої охорони.

МУЛЯЖІ

dod_zahist3

Відмінний бюджетний засіб налякати викрадачів приватної власності. Такі муляжі дуже добре працюють разом з наклейками. Вони привабливі тим, що впізнати в них «фальшивку» досить складно, адже кожний макет є точною копією відповідного обладнання, при цьому там присутні працюючі світлодіоди, які живляться від батарейок або акумуляторів. Зазвичай, компанії, які продають системи безпеки, реалізують і їхні муляжі.

ТАМБУРНІ ДВЕРІ

dod_zahist4

Якщо квартири на поверсі об’єднані одним тамбуром, домовтесь з сусідами про встановлення металевих дверей. Для домушників час має вирішальне значення, тому возитися з тамбуром їм хочеться не дуже сильно. Однак, муляжі та фальшиві наклейки також не зашкодять.