Деревина в інтер’єрі квартири

By: Євген

derevo0

Нарешті пристрасть оздоблювати приміщення деревиною дісталася і міських квартир. Перетворити свій інтер’єр з використанням натуральної деревини не так складно, було б бажання та фантазія.

derevo1

Тим більше, що відповідних матеріалів на сучасному ринку – досить.

Дерев’яні шпалери

Це дійсно шпалери, які у різних виглядах виробляються з деревини. Найдорожчий матеріал з цієї серії, це оздоблювальне покриття – тонка пластина завширшки 10-20 сантиметрів та довжиною до шести метрів. Для виготовлення подібних пластин використовують переважно смереку або сосну, хоча такі шпалери можуть бути зроблені і з дещо цінніших порід – дубу, вільхи, модрини. Різною може бути й поверхня матеріалу – рівна, з тисненням, особливою фактурою.

derevo3

Дешевший варіант – шпалери з наклеєного на щільний папір натурального шпону. Виглядає цей матеріал зовсім не гірше, при тому практичність та довговічність його теж достатньо поважні. Якщо треба досягти ще більшої економії, рекомендують шпалери з пресованої дубової пробки. Крім естетичних властивостей цей матеріал має високі звукоізолюючі та теплозахисні показники.

derevo4

Сволоки під стелю

Крім того, останнім часом з’явилася тенденція прикрашати приміщення дерев’яними балками – сволоками, не лише стелі будинків за містом, але й сучасних міських помешкань.

derevo2

На перший погляд такі прикраси виглядають дещо грубуватими, але насправді від них можна чекати досить оригінального вирішення проблеми оригінального інтер’єру. Балки, закріплені під стелею, повністю змінюють простір і дають мешканцю міської квартири відчуття селянського затишку.

Виготовляють балки стандартних та нестандартних типорозмірів, на замовлення.

Вагонка

Цей оздоблювальний матеріал являє собою набір тонких струганих дошок, які стикуються між собою за системою «шип-паз», він давно є надзвичайно популярним, що зумовлено низькою ціною та простотою монтажу. Вагонку спеціально обробляють в процесі виробництва і в результаті вона стає довговічною, стійкою до деформацій, вона не тріскає та не розсихається.

Її можна використовувати для будь-який приміщень, а виготовляють її у досить широкій кольоровій гамі, дякуючи чому завжди можна знайти саме такий виріб, який смакує найбільше.

derevo5

Дерев’яні панелі для стін

При облицюванні та влаштуванні інтер’єрів також для стін часто використовують дерев’яні панелі, які виробляють з пресованої деревної тирси або волокна (ДВП, МДФ, ДСП), але й з натуральної деревини без усіляких домішок. Цей останній варіант є найкращим, оскільки він самий надійний та естетичний серед усіх інших. Але й ціна у такого матеріалу вище. Виробляють такі панелі з клену, дубу, вільхи, кедрини.

derevo6

Дерев’яні плити досить просто з’єднуються між собою за тою ж системою «шип-паз».

Дерев’яна ванна

Ванна з дерева – досить дорогий предмет сантехніки. Але, якщо статки дозволяють, втриматися від придбання такого шедевру важко. Особливо, якщо дерево у приміщенні стало ключовим елементом дизайну інтер’єру. Дерев’яна чаша у ванній підкреслює вишукану атмосферу житла та буде чудовим доповненням до інших предметів з натуральної деревини. Фахівці радять поміщати дерев’яну ванну на особливий подіум, тоді вона стане головним елементом оздоблення всієї санітарної зони.

derevo7