Тромплей. Тромплей в інтер’єрі

By: Євген

trompint0

Дякуючи технології розпису Тромплей можна зробити своє житло романтичнішим та оригінальнішим.

ТРОМПЛЕЙ В ДИЗАЙНІ

Як створюється ілюзія? Наприклад, за допомогою малярського способу відтворення життя – Тромплей, який з успіхом можна застосувати і в дизайні.

Створення оптичних ілюзій в інтер’єрі переслідує дві головних мети:

Показати дещо, чого насправді тут немає

Сховати або замаскувати те, що насправді існує

Останнє є безперечною позитивною якістю цього способу, яке повністю можна оцінити при використанні його для облаштування житлових комірок з нездалим плануванням або дефектами стін. Навіть похмурі довгі коридори та тужливі кімнати без вікон такий художній прийом може перетворити в просторі тераси, заповнені сонячним світлом.

ТРОМПЛЕЙ НА СТІНАХ

Один з варіантів виконання тромплея в інтер’єрі оселі, це використання фотошпалер з тримірним малюнком, або їх ще називають – шпалер з 3D-ефектом. І вони є популярними вже не перший рік. Шпалери за змістом можуть бути зовсім невигадливими, але й можуть являти собою цілу панораму. На сьогодні сюжети, матеріали та вибір фотошпалер досить різноманітні, вони в стані зробити дійсно кардинальні перетворення будь-якого приміщення.

Виконані в подібному ключі «оманливі зображення» дозволяють виправити геометрію приміщення, підкреслити потрібні зони або якісь окремі меблі, і навіть додати простору, бо на погляд може здатися, що площа приміщення збільшилася. Такого ефекту можна досягнути за допомогою 3D зображень, таких, як намальовані вікна, або «відсутні» стіни, що відкривають зору вуличні пейзажі, і це досить розповсюджений прийом.

trompint1

Однак, якщо раніше були в моді пейзажі та макрозйомка, то сьогодні більши уваги – простим геометричним прінтам, які примушують гадати – ця стіна дійсно пласка, чи все ж тут є якийсь рельєф? Користуватися таким прийомом слід обережно, бо псевдооб’ємні конструкції добряче перетягують всю увагу на себе. Якщо у кімнаті є й інші фактури, слід обмежитися однією стіною з 3D шпалерами, а інші оформити лаконічно.

trompint3

При оформленні великих приміщень можна використовувати «висячі» у повітрі кулі, куби, трапеції, картини з об’ємним зображенням викривлених поверхонь.

Для маленьких кімнат фахівці рекомендують утримуватись від масштабних композицій, оскільки для нормального зорового сприйняття потрібна перспектива, а для цього потрібна деяка відстань, хоч би у три метри. Використовуючи у таких приміщеннях дзеркала можна створити ілюзію збільшеного простору. Всім відомо, що з використанням дзеркал можна легко збільшити простір малої кімнати або розширити вузький коридор, цим ефектом часто користуються в наших квартирах. Зовсім інша справа – повісити кілька дзеркал, доповнивши скло товстими багетними рамами, розташувати їх вздовж коридору та додати згори світильники для підсвічування картин.

Можна зорієнтувати дзеркала у різних напрямках, тобто підвісити таким чином, щоб з одного боку вони відходили від стіни на один-два сантиметри. Тоді кожне дзеркало буде відбивати різні фрагменти протилежної стіни, що дасть інтер’єру додаткової таємничості та унікальності. Але в цьому випадку важливо зважати, що саме буде відбиватися, тобто протилежна стіна не повинна бути сірою площиною, а швидше, помірним фоном.

Дзеркала привертають увагу, тому фрагменти, що розташовані навпроти, не повинні візуально конфліктувати з ними.

trompint2

Але тромплей використовується не лише у вітальнях або приймальнях. Ефект тромплея на кухнях використовується фахівцями не менш часто, наприклад багато виробників виробляють 3D фартухи-скіналі, це досить модний тренд.

Дякуючи ряду унікальних властивостей фартухи з 3D ефектом легко чистити від будь яких забруднень. Крім того, подібний фартух виконує функцію ефектного інструменту дизайну, який додає свою родзинку у загальний стиль кухні та навіть може стати ключовим елементом.

ТРОМПЛЕЙ НА СТЕЛІ

Ефект тромплея на стелі не так часто використовується. І справа найчастіше не в ціні, а в тому, здійснюючи ремонт, людям просто не приходить у голову, що стеля може бути не білою. Але 3D стеля в стані суттєво змінити весь інтер’єр приміщення. Він може маленьке приміщення зробити просторим, створює приголомшливий візуальний ефект. При використанні підсвічування створюється ще більша глибина та ілюзія об’ємного простору.

Дуже ефектним та найбільш частим прикладом 3D стелі є ілюзія зоряного неба.

trompint4

Позитивною якістю таких стель є можливість мити їх при необхідності, не ризикуючи пошкодити малюнок. Сучасне, стійке проти спрацювання покриття для 3D стель дозволяє чистити їх без втрати якості. Покриття стелі не буде тьмяніти та меркнути, не зважаючи на прямі сонячні промені, а кольори малюнку не змінюються навіть від коливань температури або високої вологості. Крім того, 3D стеля допомагає сховати будь-які нерівності.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

ТРОМПЛЕЙ НА ПІДЛОЗІ

Ефект тромплея на підлозі прийшов зі стрит-арта. Молодь, що захоплюється графіті, почала малювати оптичні ілюзії крейдою на асфальті. Красиво, але не надовго, бо після дощу твір зникає. В інтер’єрах для створення 3D ефекту використовують інші матеріали. Для початку поверхню ґрунтують, потім наливають полімерну суміш, на яку і наносять зображення. Згори все фіксується особливим лаком. Результатом є довговічне покриття. Досить часто тромплей на підлозі доповнює такий же ефект на вертикальній поверхні, при цьому створюється повноцінна ілюзія відсутньої стіни.

trompint5