Щоб додати своєму житлу екзотики, можна скористатися одним з найефективніших методів – зробити оригінальне світлове оформлення. Світильники для цього можна зробити власноруч.
Світильники з металу
Метал ніколи не виходить з моди, тому замовляючи або роблячи власноруч ковані світильники, можна додати житлу стилю та сучасності. Але треба брати до уваги, що цей фрагмент інтер’єру має сполучатися з іншими. У заміській будівлі, де за вікном ростуть дерева, сильним мотивом в оздобленні люстри може стати листя – дубове, кленове, липове. Грона винограду або горобини також будуть виглядати добре. Використовувати можна і тему квітів – ковані троянді світильника – чудове прикрашення вітальні.
Використовуючи ковані світильники, можна вишукано оформити не лише будинок, але й ділянку, яка помітно виграє від кованих ліхтарів.
Ефектно виглядають ковані ліхтарі, стилізовані під старовину, або такі, що нагадують гасові лампи.
Світильники з дерева
Світильники та люстри з деревини допоможуть створити затишну атмосферу будь-де: таки вироби виглядають вишукано та гармонійно доповнюють інтер’єри різного стилю.
Чудово виглядають й дерев’яні світильники у силі кантрі. Їх легко розпізнати по природних відтінках, невеликих розмірах та відсутності кованих деталей. Люстрами кантрі зазвичай прикрашають вітальні заміських будинків та дач.
Якщо вам подобається середньовічний стиль можна підвісити люстру у формі колеса від возу. Зустрічаються і світильники у формі колоди.
Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками
Оригінальні ідеї світильників
Якщо робити оригінальний освітлювальний прилад своїми руками, . можна скористатися скляними банками. Банки легко перетворюються у світильники, тому не треба поспішати з їх утилізацією.
Найпростіший варіант для святкування на свіжому повітря – прості вироби з маленьких прозорих банок, де джерелами світла будуть мініатюрні «таблетки». Розвішавши такі підсвічники по гілках, можна створити досить романтичний настрій у своєму садочку. В траві можна розмістити більші та важчі банки з класичними великими свічками. Для стійкості у банки можна підсипати піску або ріння. А від вологи збережуть звичайні кришки.
Цю склотару можна ще й нарядити, але вона має бути чистою й сухою. Треба взяти клей-аерозоль та яскравих кольорів прядиво. На банку наносять клей, обмотують кольоровими нитками та зав’язують кінці.
Ще один спосіб передбачає приклеювання (рівно без зморшок) в’язаних серветок до банок. Вони є майже в кожній сім’ї.
Теж саме можна зробити з наборами мережив, бусинок та ґудзиків – тут має бути фантазія та різнобарвність. Така колекція прикрасить будь-яку кімнату.
Якщо не вистачає матеріалів, можна розмалювати банки всіма кольорами веселки. Для цього на донце скляної банки наливають акрилову фарбу потрібного кольору шаром у п’ять сантиметрів, після чого банку повільно обертають таким чином, щоб фарба рівномірно розтіклася по внутрішній поверхні банки. Зовні проявиться ефект глянцю.
Розмалювати скляні банки можна і зовні. Для цього потрібні фарба-спрей, , мотузка або візерунки з паперу. Візерунки з паперу наклеюють на банку, або щільно замотують її мотузкою, наносять фарбу-спрей, а після висихання нитки обрізають.
Можна нанести на банку густий шар клею ПВА, обваляти в солі для одержання ефекту інія. Косметичний або харчовий фарбник дасть додатковий відтінок, якщо додати його в сіль перед процедурою.
Якщо замість солі взяти дрібні скалки ялинкових прикрас, бусинки або бісер, то результат буде ще веселішим – просто якийсь Новий рік!
Верхні краї банки слід також вкрити клеєм та зверху присипати сіллю. Сохнути цей твір буде декілька годин. Після цього сухим пензликом треба змахнути частки, які погано приклеїлися. Після цього банку вкривають двома-трьома шарами лака-спрея з двадцяти хвилинними перервами – і світильник готовий. Залишається дочекатись свята та запалити свічі.