Ручна трамбівка

By: Євген

tramb0

При упорядкуванні ділянки під час земляних робіт нерідко приходиться утрамбовувати ґрунт, наприклад, при становленні паркану. Ручні трамбівки, зроблені на заводі пропонуються у магазинах, пов’язаних з будівельними роботами, але просту ручну трамбівку можна виготовити і власноруч.

tramb1

Ручні трамбівки заводського виготовлення

Коли робіт по ущільненню ґрунту небагато, кожен на швидкоруч робить якусь довбню зі сміття, яку після закінчення робіт відправляють туди ж – у сміття. Але це нераціонально, кожен раз повторювати одну й ту саму роботу, коли можна зробити власноруч якісний інструмент на віки, адже завжди то підлогу в гаражі треба рівняти, то стовпчики випрямляти, та прокладати садову доріжку…

Можна, наприклад, обрати брус 150х150 мм. Працювати, звичайно, можна й круглою колодою, але у кутах обов’язково виникнуть проблеми. Відрізають заготівку десь міліметрів сімсот (залежно від росту того, хто трамбує). Краї заготівки слід відпиляти рівно під прямим кутом, боки постругати, а з гострих ребр зняти фаску 45 градусів – десь п’ять міліметрів завширшки.

На нижній кінець трамбівки ставлять сталевий підкладень, а заготівку для нього вирізають та згинають з листа 1 мм завтовшки. Розгортка вказана на малюнку 1. Без підкладня ударна частина трамбівки довго не служитиме – каміння з ґрунту швидко розмочалить його робочу поверхню, яка стане непридатною для роботи.

tramb3

Металеву ручку для трамбівки можна зварити з труби Ø30 мм та квадратної пластини 100х100 завтовшки у 3 мм (малюнок 1). Краще одразу відмовитись від дерев’яної – металева прослужить довше. Ручка кріпиться на верхньому краї бруса чотирма цвяхами довжиною 150 мм, які забивають крізь отвори, які свердлять в квадратній пластині.

Кріплення ручки можна і підсилити (малюнок 2) – до пластини ручки приварюють чотири зігнути металеві смужки з отворами для цвяхів на кінці. У цьому випадку обирають цвяхи довжиною 80-100 мм.