Різаки з розпеченим дротом

By: Євген

pechdrit0

Багато хто користується інструментом з розпеченим дротом для розрізання, наприклад, пінопласту, який використовують для утеплення приміщення та термоізоляції.

Але це зовсім не нова ідея, адже подібна технологія використовується і для інших матеріалів, де традиційні різальні інструменти не в змозі забезпечити точність або акуратний різ. Невеличкі терморізаки нагадують стрічковий лобзик, де замість пилки використовується гарячий дріт. Цей інструмент використовують для вирізання легких фігур, наприклад, літер для оформлення вивісок або для виготовлення макетів для моделювання у ливарному виробництві.

До таких невеличких пристроїв різання гарячим дротом можна віднести цілий ряд інструментів з майже ідентичними конструкціями. Зазвичай, це невеличка станина з натягненим робочим дротом та поворотний стіл з кутовою координатною сіткою. Різак обладнаний окремим вимикачем, регулятором нагрівання дроту та педаллю подання напруги, за допомогою якої прилад вмикають під час різання.

pechdrit1

Деякі моделі оснащені додатковим ручним терморізаком – з його допомогою матеріалу надають оригінальної форми, тобто, обробляють ніби скульптуру. Регулятор нагрівання дозволяє або різати товсті заготівки, або швидше обробляти матеріал невеликої товщини. Споживна потужність – 500 Вт.

Ручний різак може бути оснащений фасонним різальним дротом. У цьому випадку профіль різу повторює профіль дроту. Цим інструментом не лише ріжуть пінопласт, але й роблять вибирання матеріалу з заготівки.

pechdrit2