Ремонт сантехніки: душ та сантехнічні з’єднання

By: Євген

remsandush3_4

Багато хто вважає, що душ є занадто простим прибором, щоб у ньому щось ламалося, але таке буває, і не так рідко. Несправності трапляються переважно з причини зносу гнучкого підводу або прокладок, накопичення вапняних відкладень в сітці або засміченням.

Душ

  1. В магазинах можна знайти різні гнучкі підводи для душу – гумові шланги в латунному металорукаві (А), пластикові (В) та з металевою обпліткою, вкритою вінілом (С).

  2. Втулка (А) економить до 50% води. Коли простий пластиковий наконечник вставляють у гнучкий шланг, діаметр шлангу зменшується. Кнопка перемикача (В), що встановлена між ручкою душа та гнучким підводом, дозволяє без довгих маніпуляцій на деякий час перекрити або подати воду, яка по температурі відрегульовані змішувачем

  3. remsandush1_2
  4. Накидну гайку гнучкого підводу затискають кліщами з м’якою прокладкою на губках, а ріжковим ключем відкручують гайку кріплення підводу до ручки душу.

  5. Пластиковий наконечник гнучкого підводу та металеву гайку звільняють ножом з раструбу шлангу. Сліди вапняного нальоту видаляють. Можна вкрити тальком нову трубку, затягнути її в оболонку та вставити наконечники.

  6. remsandush3_4
  7. Якщо ручка – металева, то наліт видаляють голкою, а пластикову ручку з сіткою можна на день покласти в чистий оцет або лимонну кислоту

  8. Може бути засміченим випуск душового піддону, від чого вода не буде проходити. Отвір випуску можна захистити решіткою, що пригвинчується, кришкою з прорізами, що просто вставляється. Їх треба вийняти та почистити.

  9. remsandush5_6

Сантехнічні з’єднання

remsanz_0
  1. З’єднання, що складені між підведенням та трубкою крана, розбирають на частини двома ріжковими або розвідними ключами, прикладаючи зусилля у протилежних напрямках.

  2. Розбираючи кран-змішувач для встановлення або демонтажу: кран утримують кліщами з м’якими прокладками губок, при цьому ослаблюють кріпильну гайку спеціальним ключем. Від’єднують підведення крану, направляючи його трубами крізь кріпильну гайку.

  3. remsanz_1_2
  4. Нерідко, міняючи трубки підводу, а також припасовуючи їх довжину перед підключенням до водопроводу, виникає необхідність в різанні. Цю операцію виконують ручним труборізом. Встановлюють відрізні коліщатка на позначку, обертальним рухом ручки підводять натискний ролик, та, одночасно обертаючи труборіз, відрізують трубу.

  5. Якщо у гнучкого підводу та у труб крану – різні діаметри, то використовують з’єднувальний перехідник. Для ущільнення з’єднання використовують тефлонові (фторопластові) шайби. З’єднання скручують двома ключами, притискаючи гайку до центральної частини перехідника.

  6. remsanz_3_4
  7. Для розвальцювання трубки крану її кінець спочатку відпалюють: нагрівають до червоного кольору та кладуть у холодну воду. Потім затискають у спеціальній матриці, та пуансоном розвальцьовують трубку. Молотком вирівнюється відбортовування.

  8. Гнучкий підвід у металорукаві полегшує з’єднання трубопровідної арматури. Він дозволяє не використовувати зварювання або гнуття труб. Це просте та практичне рішення для підключення душу, умивальника, ванни.

  9. remsanz_5_6