Різні барви грилів з усього світу

By: Євген

gri0

Страви, приготовані у гриль-спосіб, це не просто їжа, це настрій, також, як їх приготування – це справжня церемонія. Щоб підтримувати цю романтичну атмосферу потрібен і відповідний гриль. А серед них зустрічаються зовсім незвичайні.

Місткі габаритні грилі є дуже зручними для великих компаній з різнобарвними гастрономічними уподобаннями. На них можна приготувати одразу декілька страв, і нікому не прийдеться довго чекати. Великі грилі бувають не лише відкритими, але й з кришками. Таким чином, можна готувати як над вугіллям, так і в непрямий спосіб, розподіливши жар по периметру вогнища. А можна й чередувати ці два методи.

gri1

Компактні грилі можна використовувати не лише на природі, але й у щільних умовах міського житла. Вони розраховані на невелику кількість продуктів. Це визначається не лише розмірами решітки, але й місткістю вогнища. Конструкція таких грилів, зазвичай, не передбачає наявності кришки, тому на них можна готувати лише в прямий спосіб, тобто безпосередньо над вугіллям.

gri2

Мінімалізм, це не просто стильно, але й практично. Лаконічність форм пристрою робить нагляд за грилем мінімальним.

Спостерігаючи на різноманітність грилів, вмілі майстри створюють цікаві конструкції з підручних матеріалів, інколи, зовсім неочікуваних. Часто-густо для цього досить елементарних навичок роботи з металом.

Простота конструкції грилю дає можливість створювати будь-які форми, втілюючи найсміливіші ідеї.

gri3

У руках досвідчений майстрів звичайний гриль може набути самих неочікуваних форм. Такий витвір мистецтва – справжнє прикрашення ділянки. При цьому функціональність зовсім не потерпає.

gri4

Транспортна тематика залишається однією з найпопулярніших. Гриль при цьому може бути як стаціонарним, так і пересувним, адже передбачені дизайном колеса можна використовувати за призначенням.

gri5

Рецепт для грилю з Америки

Риба в ананасному панцирі

Потрібно філе риби, шкірка ананасу, сіль, перець за смаком. Для соусу: пів чайної ложки коричневого цукру, дві столових ложки соєвого соусу.

Шкірку зрізати з ананасу таким чином, щоб її розмір відповідав розміру порції рибного філе. Рибу посолити, поперчити, покласти між двома шматками ананасної шкірки. Сандвіч, що утворився після цієї комбінації перев’язують шнурком та ставлять на гриль. Обсмажувати треба 10-15 хвилин з кожного боку. Якщо товщина шкірки та філе досить значна, часу може знадобитися більше.

Готове філе звільнюють від ананасного панцира та викладають на тарілку. Соєвий соус змішують з цукром та збризкують рибу.

Рецепт для грилю з Мексики

Стейк з яловичини на грилі

Потрібно кілограм стейку з яловичини. Для маринаду: сік двох лаймів, чверть склянки помаранчевого соку, 1/8 склянки олії, дві столових ложки оцту, шість подрібнених зубчиків часника, невеличкий пучок кінзи, один нарізаний перець халапенйо, по чверті чайної ложки кмину, чорного перцю, солі.

Всі інгредієнти змішати. Стейк покласти в харчовий пакет або миску, залити маринадом, втираючи його у м’ясо, щільно закрити. Кожні чверть години стейк треба перевертати. Таким чином витримати м’ясо у маринаді цілу годину. Обсмажити стейк на грилі по 3-7 хвилин з кожного боку – до готовності.