Перепланування: ламаємо стіни

By: Євген

lam0

Стіни, перегородки та антресолі зносять після того, як узгоджені всі питання з перепланування, включно з дозволами, якщо вони потрібні. Це початковий, чорновий етап робіт.

lam1

Не слід забувати, що стіни можуть виконувати не лише функцію перегороди, але являтися й несучими стінами.

Знести перегородки можна самостійно, при цьому можна заощадити купу грошей, але тут слід враховувати велику трудомісткість робіт та необхідність вивозу будівельного сміття.

Відмінності несучих стін від перегородок

З самого початку слід звернути увагу на напрям панелей перекриття на стелі. Ці плити кладуть краями на несучі стіни.

Якщо перегородка розташована упоперек напряму перекрить – вона нічого не тримає.

Перегородки, зазвичай, тонкі, не більше 10 см у товщину.

Стіна з цегли, покладеної набік (у чверть цеглини), швидше за все є перегородкою.

Але остаточне рішення може прийняти лише фахівець.

lam2

Підготовка до демонтажу перегородок

Для зносу перегородки знадобиться інструмент та спецодяг. Знадобляться: молоток, молот-бияк, обценьки, лапка, зубило, перфоратор, болгарка, арматурні ножиці (болторізи), сигналізатор для виявлення прихованої електропроводини, респіратор, окуляри, рукавички.

А також – мішки для сміття, плівка для вкривання, будівельний скотч.

При демонтажі перегородок створюється дуже багато пилу, тому всі речі та меблі слід упакувати дуже ретельно плівкою. Якщо є можливість – краще з приміщення все винести.

Якщо покриття підлоги не буде оновлюватися під час ремонту, його вкривають листами фанери або ДСП, а згори – шаром товстої плівки .

Щоб не мати проблем, краще замовити контейнер для вивезення сміття.

Демонтаж перегородок

Щоб полегшити подальший демонтаж, спочатку треба зняти плінтуси, лиштву, а також видалити тиньк.

Обстежити перегородку з сигналізатором для виявлення прихованої електропроводини. Якщо у тілі перегородки виявлені проводи, треба знайти ввід, відключити електрику в квартирі, обрізати проводи, щоб вони не заважали демонтажу та заізолювати їх. Ще раз перевірити відсутність небезпеки. При демонтажі електрику вимикають.

Руйнування будь-яких стін починають згори. Якщо стіна стара та неміцна, краще акуратно видалити погано закріплені елементи – цеглу, тиньк, старий цемент.

Це робота, пов’язана з великою кількістю пилу, тому стіну перед руйнуванням краще зволожити водою.

Розбирати перегородку слід поступово, складаючи сміття у мішки.

lam3

Стандартний лантух для будівельного сміття. Демонтаж перегородки з цегли

З верхньої частини стіни знімають тиньк, щоб проявилися шви між цеглинами та блоками. Руйнування кладки здійснюють використовуючи кувалду, зубило та перфоратор, складаючи шматки стіни у лантухи для сміття.

lam4

Гіпсова перегородка має дерев’яний каркас

Руйнування гіпсових перегородок

Суцільна гіпсова панель (перегородка), зазвичай складається по периметру з бруса та дроту 6 мм всередині гіпсу. Такі стіни є лише перегородками, які не впливають на жорсткість та міцність будівлі. Гіпсова перегородка тримається на розпірках дерев’яними клинами справа та зліва. Основа (низ) встановлена на бруски, до стелі така перегородка інколи прикріпляється дротом.

Метод прибирання такої конструкції з найменшою кількістю пилу – пиляння її на частини звичайною ножівкою. Металевий дріт легко перекусається арматурними ножицями.

Можна використовувати молот, болгарку та перфоратор, але шуму та сміття при цьому буде набагато більше.

Руйнування перегородок з гіпсокартону

Найменше шуму при демонтажі перегородок з гіпсокартону. Він легко ріжеться гострим ножом, а металевий каркас – ножицями по металу.

lam5

Такі ножиці перекусять сталевий дріт без зайвого шуму