Станція ЛОС – локального очищення стоків, як і інше складне обладнання, потребує періодичного обслуговування. Це може зробити сервісна служба, але можна суттєво зекономити, якщо необхідні роботи зробити самостійно.
Обслуговування ЛОС
ТО ЛОС передбачає очищення ерліфтів (мамут-помп) станції, фільтрів, миття та чищення резервуарів. Але, якщо навіть робити це регулярно, нема повної гарантії спокійного життя – можливе і засмічення системи, і відмова компресора, відключення електропостачання.
Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками
ТО рекомендують здійснювати не частіше одного разу в квартал. Щоб робити його самостійно слід придбати деяке обладнання. Знадобиться міні-мийка, заглибна помпа зі шлангом, сачок на довгому держаку, спецодяг. До станції ЛОС слід підвести водовід для підключення міні-мийки, виготовити та встановити аварійну сигналізацію.
Демонтаж та чищення головного ерліфту та грубого фільтру
ЛОС відключають вимикачем в комутаційному коробі. Слід ретельно промити трубу та ерліфт, адже засмічення саме цього вузла зазвичай призводить до переповнення станції очищення. Чисті деталі доки відкладають убік.
Відстібнувши кліпси, дістають уловлювач волосся, чистять та встановлюють на місце.
1. Знявши з кліпсів виймають грубий фільтр та ерліфт. 2. Видаляють волосся та інший бруд, що накопичився на гребінці уловлювача. 3. При мінусовій температурі поліпропіленові деталі ерліфту та утримувачі-кліпси легко ламаються. Трубки бажано прогріти (можна використати запальничку).
Перед зняттям трубок слід їх позначити, наприклад, за допомогою кольорової стрічки, або шматками кольорових трубок з ПХВ (кембриків). Їх можна прив’язати тонким мідним дротом.
Очищення системи
Для подальшого технічного обслуговування станції слід послідовно очистити її відсіки від неперероблених стоків та різного сміття. Це зручно робити сачком або друшляком на довгому держаку.
Вмикають ЛОС та запускають режим зворотного циклу (фази рециркуляції). Починається аерація – вода інтенсивно бурлить. Беруть довгу жердину та обережно, намагаючись не пошкодити аератор, перемішують стоки у приймальному відсіку, виловлюючи сачком все, що піднімається нагору.
Встановлюють ерліфт та фільтр на місце та надягають повітроводи.
Після багаторазових знімань та надягань кінчики повітроводів втрачають еластичність, тому бажано їх трішки обрізати.
Видалення стабілізованого мулу
Під час роботи ЛОС рівень активного мулу підвищується тож частину його слід періодично видаляти.
Щоб визначити концентрацію активного мулу, слід переключити станцію в режим прямого циклу (закріпити поплавок приймальній камері у верхньому положенні). Аерація буде здійснюватися в аеротенке. Після перемішування звідти набирають рідину та заповнюють нею прозору судину, яку залишають на півгодини, щоб активний мул сів на дно.
Оптимальна кількість активного мулу має складати третину від загального об’єму. Якщо мулу більше, то в станції очищення є його надлишок. Тоді слід відкачати частину змісту відсіку відстійника. Це можна зробити за допомоги вбудованої системи відкачування або і звичайною дренажною помпою.
Після цього відсік заповнюють чистою водою, половину її відкачують та знову доливають чисту воду.
Стінки очищають струменем води з мийки високого тиску. Частина пластикової пляшку біля горловини має виріз. Так легше брати пробу рідини.
Найпростіша діагностика роботи ЛОС
Після завершення ТО перевіряють режим роботи ЛОС. В станції з дома компресорами завжди працює лише один з них (це залежить від циклу).
У верхньому положенні поплавка перемикача циклів бурлить в одних відсіках, при нижньому положенні – у інших.
Якщо станція ЛОС має світлову або звукову сигналізацію, у верхньому положенні поплавка має загорятися сигнальна лампа, або чути звуковий сигнал.
Якщо станція має примусову помпу для відведення очищеної води, то, при піднятті поплавка-перемикача догори помпа має запрацювати, а вода почне уходити.