Домашня станція ЛОС

By: Євген

los5

Кардинально вирішити проблему з каналізації в заміському будинку допоможе станція локального очищення стоків (ЛОС). Однак, перед тим, як замовляти її встановлення, слід розібратися, як вона функціонує.

los1

Процес очищення починається в приймальній камері А, куди з каналізаційної труби надходять стоки з будинку. Вже на цьому етапі, крім відстоювання починається процес їх біорозкладання за рахунок подавання повітря крізь аератор, розташований на дні камери.

. . . . .

Звідси вода за допомоги аерліфту крізь фільтр грубих часток надходить у аеротенк Б. Тут аеробні бактерії, що опинились у сприятливих умовах, починають інтенсивно розмножуватися, внаслідок чого виникають їх великі колонії, так званий активний мул.

los2

Умовна схема ЛОС

А – приймальна камера, Б – камера аеротенку, В – відстійник мулу (стабілізатор), Г – вторинний відстійник, Д – ящик компресорного обладнання, Е – накопичувальний резервуар для встановлення насосного обладнання з наступним виходом біологічно очищеної води. 1 – аератор, 2 – фільтр грубих фракцій, 3 – ерліфт головної помпи, 4 – ерліфт помпи циркуляції, 5 – ерліфт циркулятора вторинного відстійника, 6 – ерліфт помпи видалення мулу, 7 – вихідний фільтр, 8 – вихідна труба.

los3

Звідси вода за допомоги аерліфту крізь фільтр грубих часток надходить у аеротенк Б. Тут аеробні бактерії, що опинились у сприятливих умовах, починають інтенсивно розмножуватися, внаслідок чого виникають їх великі колонії, так званий активний мул.

. . . . .

Ерліфт – різновид струминної помпи, виглядає, як вертикальна труба, занурена у рідину. У нижню частину труби під тиском надходить повітря. Внаслідок відмінності питомої ваги піни, що створилася та рідини суміш піднімається вгору.

Далі суміш чистої води та активного мулу надходить до вторинного відстійника Г, де вони відокремлюються одна від одного.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Відсік Г – це відстійник-піраміда. В ньому осідає мул та виводиться очищена вода. При виході з вторинного відстійника рідина проходить крізь додатковий фільтр.

Очищені стоки виводяться у приймальний резервуар Е, звідки самопливом або примусово (залежно від моделі станції) виводяться назовні або в ґрунт. Їх можна використовувати для поливання рослин. Легкі суспензії з вторинного відстійника подають на початок циклу (камеру А), а важкий мул перекачують в камеру В, яку називають стабілізатором мулу. Мул з цієї камери треба періодично відкачувати.

los4

Очищення стоків та їх виведення в ґрунт

Несвоєчасна відкачка надлишку активного мулу призводить до його загущення та порушенню роботи системи очищення.

los5

Схема роботи ерліфту. Очищення стоків та їх виведення в ґрунт.

Забороняється скидати в каналізацію з ЛОС:

. . . . .

Дозволяється скидати до каналізації:

los6

Ерліфт головної помпи

Його засмічення при недотриманні правил експлуатації може призвести до відмови у роботі станції та забрудненню оточуючого середовища.