Консервація та розконсервація станцій ЛОС

By: Євген

los000

Щоб станція локального очищення стоків ЛОС прослужила якомога довше слід крім періодичного проведення технічного обслуговування (ТО), ще і правильно робити сезонну консервацію (на зиму) всього обладнання та розконсервацію навесні.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Консервація на зиму

Але перед сезонною консервацією ЛОС слід обов’язково провести те ж таки технічне обслуговування станції. Натиснувши на кнопку вимикання станції роботу ЛОС припиняють та знеструмлюють її, відключивши від електроживлення.

Якщо ЛОС має примусовий відвід очищеної води, то, щоб уникнути промерзання та крадіжок обладнання слід від’єднати та витягти дренажну помпу та повітряні компресори.

los000_1

Компресори та помпи слід зняти та прибрати у приміщення

. . . .

Щоб запобігти переповнення септика ґрунтовими водами з дренажної криниці, слід встановити заглушку на шланг, який йде від труби зливу до помпи.

los000_2

Заглушку виготовляють з пластикової труби Ø 25 мм.

los000_3

Заглушку вставляють в зливний шланг та затягують хомутом

. . . .

В приймальний резервуар заливають воду на 35 см нижче максимального рівня. Дренажною помпою відкачують вміст з усіх інших відсіків станції до такого ж рівня. При нерівномірному заповненні відсіків замерзла вода може зруйнувати перегородки.

Важливо! Категорично забороняється зливати весь об’єм стоківз устаткування. Це може призвести до вичавлювання станції з ґрунту під час весінньої повені.

Дренажною помпою треба відкачати вміст криниці та зачинити теплоізоляційну кришку станції. Додаткове утеплення на зиму не буде зайвим.

Весіння розконсервація станції ЛОС

При розконсервації встановлюють повітряні компресори та дренажну помпу в систему. Підключають їх до розеток відповідно до позначок. Під’єднають патрубки до труб системи, надійно затягують хомути.

. . . .

Перевіряють рівень води в дренажній криниці, у разі його переповнення, надлишок відкачують. Підключають станцію очищення до електромережі та вмикають живлення.

Станція готова до експлуатації.