Правильно ґрунтувати

By: Євген

Наскільки добре ляже фарба на поверхню, багато в чому залежить від попередньо нанесеної ґрунтовки, адже саме вона є зв’язувальним компонентом між основою та оздоблювальним покриттям.

gru1

Ґрунтовка потрібна при всіх малярних роботах для забезпечення високої якості оздоблювального покриття. Призначення ґрунту полягає в тому, що він створює зв’язувальний шар, тож ґрунт повинен мати хорошу адгезію до матеріалу основи. А сама основа має бути сухою та ретельно відчищеною від жирових плям та олії. При обранні ґрунту слід враховувати характер поверхні та її усмоктувальну властивість.

Першим етапом обробки пористих поверхонь, наприклад, тинькованих стін, цегляної кладки або деревини при зовнішніх роботах є просочування. Просочувальна речовина має глибоко просякати у матеріал, не залишаючи поверхневої плівки. На гладкі основи, які характерні невеликим водовбиранням (пластик, метал), наносять реактивний ґрунт та ґрунтовку-праймер. Ці речовини є ґрунтовкою насамперед для акрилових фарб – вони створюють на поверхнях ідеальний зв’язувальний проміжний шар під оздоблювальне покриття. Також ці ґрунти добре герметизують поверхні основ, які містять їдкі проникливі інгредієнти.

gru1_3

. . . . .

1.Перед фарбуванням тинькованих поверхонь їх необхідно обробити просочувальними речовинами. 2. На нефарбовану дерев’яну основу слід нанести спеціальний ґрунт-антисептик. 3. Дротяною щіткою або личкувальною шкіркою з перед тим фарбованих поверхонь видаляють фарбу, що відстала, шпаклівку та герметик. Якщо необхідно, бруд змивають губкою з використанням побутового миючого засобу.

gru4_5

. . . .

4.Після цього поверхні обробляють якісною ґрунтовкою та реактивним праймером та наносять новий шар оздоблення. 5. Натуральні фарби краще всього використовувати для внутрішніх робіт, наприклад, для оздоблення меблів. Їх виготовляють на основі рослинних олив у суміші з ефірними оливами та сикативами, у складі яких немає свинцю. Але й тут потрібна ґрунтовка на основі тих же матеріалів.

gru6_7

6.У якості ґрунтовки можна використовувати фарби, насичені пігментами. При нанесенні першого (ґрунтового) шару фарбу розводять. Але і в цьому випадку від створює хороше покриття навіть на темній основі. 7. Ґрунтовка для дерева з натуральних смол виявляє на поверхні текстурний малюнок.

gru8_9

8.Фарби та реактивна ґрунтовка для металів містять велику кількість мінеральних пігментів. Вони добре захищають металеві конструкції від корозії. Не дивлячись на це, основу слід ретельно підготувати під фарбування. 9. Цинковані деталі та вироби, хоча вони й так стійкі до несприятливих умов, можна фарбувати. Якісне виконання покриття збільшить термін їх експлуатації мінімум на десять років. Склад ґрунтовки залежить від складу фарби.

gr10_11

Меблі перед покриттям синтетичними лаками треба обов’язково перед тим обробити ґрунтом, який залишає на лаку рівномірну білу підкладку. При цьому зменшується усмоктувальна можливість деревини та одночасно створюється шар з потужною адгезією під наступну фарбу. Біла ґрунтовка забезпечує відмінний фон для всіх кольорів та забарвлень фарби. Крім того, ґрунтовку можна тонувати, щоб досягти оптимального кольору покриття.

Ґрунт знадобиться і в тому випадку, якщо нерівну дерев’яну поверхню треба попередньо шпаклювати – його кладуть під шпаклівку. Це потрібно ще й тому, що на ґрунтованих поверхнях легше визначити нерівності та шпаклювання буде більш ефективним.

Ґрунтовки, що швидко личкуються та просочувальні – це речовини на основі нітроцелюлози. Вони розраховані лише на внутрішні роботи, наприклад, оздоблення меблів. Створювана ними особливо міцна та прозора плівка забезпечує відмінне зчеплення з наступним шаром фарби або лаку.

Такі ґрунтовки особливо чудові для матового оздоблення. Крім того, вони скорочують час роботи по фарбуванню поверхні, оскільки швидко сохнуть, а також дозволяють личкувати покриття.

Для ґрунтування деталей з деревини використовують ґрунт з натуральних фарб.

Для подальшого оздоблення в цьому випадку краще скористатися лазур’ю та покрівельним лаком.