Підлогова вішалка з профілю

By: Євген

nvs0

Покращення життя може призвести до того, що велику кількість одягу вже не в стані вмістити всі шафи у хаті. Тоді можна зробити підлогову вішалку-стояк, яка буде зручною та функціональною та при тому гармонічно вписуватиметься у будь-який інтер’єр. Крім того таку вішалку-стояк можна легко пересувати у потрібне на цей момент місце.

nvs1

Щоб виготовити такий важливий предмет інтер’єру потрібна профільна труба, шматок дошки та невеликі втулки, які можна нарізати з латунної або мідної трубки.

nvs2

В першу чергу слід відпиляти за розміром шматок дошки (можна використовувати дуб, клен, акацію й навіть хвойні породи деревини). Після цього помічають та свердлять у потрібних місцях отвори по всій довжині дошки. Всі поверхні дошки мають бути перпендикулярними одне до одного, добре зачищені та оброблені до досягнення бажаної чистоти поверхні.

nvs3

Підлогова вішалка своїми руками – основні етапи робіт

На наступному етапі нарізують втулки з латунної або мідної труби потрібного діаметру. Торці цих деталей слід обробити на гріндері або за допомогою кутошліфувальної машини з пелюстковим диском.

nvs4

В принципі можна використати також алюмінієві та навіть сталеві втулки, але вони будуть виглядати не так привабливо. При тому сталеві втулки можуть іржавіти, тому їх прийдеться фарбувати.

nvs5

Докладно роздивитися весь технологічний процес виготовлення цієї конструкції можна на відео:

Після цього майстер запресовує підготовлені та оброблені втулки в отвори в дошці. Для цього потрібен невеличкий брусок та звісно ж молоток.

Далі залишається виготовити сам стояк з профілю, зварити, зачистити місця зварювання та пофарбувати його. Дошку вставляють у пази, які створюються за допомогою урізків профілів, які приварюють між довгими похилими стояками. Для більшої надійності з торців вона кріпиться на саморізи.

. . . .

nvs6

Фарбувати треба й саму дошку, краще лаком. Для цього її спочатку ґрунтують, для чого можна той самий лак розбавити розчинником 50/50, обробити ним деревину, а потім (коли висохне) вкрити цю головну частину конструкції ще двома шарами лаку, кожен раз дочікуючись повного висихання лакованої поверхні.