Столик для наждачного верстату з реґульованим упором

By: Євген

nzhd0

Обробляти різні деталі з металу на наждачному верстаті (електроточилі) в гаражі або домашній майстерні буде набагато зручніше, якщо робоче місце адекватно облаштувати.

nzhd1

Наприклад, з підручних матеріалів можна для наждачного верстату зробити простий столик з упором, який можна регулювати, надаючи йому різні кути відносно наждачного кругу.

Спочатку слід поставити на наждак товстий заточувальний диск від кутошліфувальної (болгарки) машини та зафіксувати його притискною гайкою. Після цього частину валу, що виступає, треба відрізати за допомогою КШМ, оскільки цей «хвіст» заважатиме встановленню столика.

nzhd3

Основні етапи робіт

З обох боків опори, на якій стоїть наждачний верстат, прикріпляють два швелери. Якщо швелера в гаражі не знайшлось, можна просто зварити два кутки.

nzhd4

На наступному етапі відрізують ще один шматок кутка. По боках приварюють дві «заглушки», які вирізають з пластини, перед тим просвердливши у них отвори.

nzhd4_1

Докладно процес виготовлення столику з упором для регулювання кута для наждачного верстату можна подивитися на відео:

Після цього до «заглушок» прикручують дві смуги металу. В результаті з’являється конструкція, яку виставляють під потрібним кутом відносно наждачного верстату та приварюють до швелерів.

nzhd5

Сам столик вирізають згідно з запланованим розміром з листового металу завтовшки у три-чотири міліметри. Можна й товстіше, але не обов’язково. Після цього прикріпляють поворотний упор, який роблять зі шматку кутка.

. . . .

nzhd7