Дизайн однокімнатної квартири

By: Євген

Однокімнатні квартири є досить популярними, особливо серед молоді. Справа тут, в першу чергу, звісно, у їх невисокій вартості. Хоча в такому невеличкому приміщенні важко жити без побутових проблем, але й з нього можна спробувати зробити «цукерку».

1k1

Тут головною задачею, безсумнівно, є візуальне розширення простору. Якщо в квартирі мешкає більше одної людини, та до того ж є діти, завдання значно ускладнюється. Треба адекватно організувати простір, щоб всі члени родини мали можливість жити повноцінно.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

В облаштуванні цього приміщення є деякі секрети. Наприклад, біля вхідних дверей часто-густо створюється «мертвий» простір, використовувати який не лише можливо, але й потрібно. Тут раціональним є облаштування в цьому місці гардеробу або комори, щоб заощадити значну площу житлового простору, звідки можна прибрати шафу та частину тумб з речами.

Серед меблів варти обирати моделі з дзеркалами, які візуально помітно розширюють об’єм приміщення.

Наступним радикальним кроком до оптимізації простору може бути знесення стінки, що відокремлює кімнату та кухню. На її місце можна встановити обідній стіл, причому у цьому випадку зовсім не обов’язково обирати надто скромний за розмірами варіант.

. . . . .

Процес оформлення інтер’єру починають з вірного обрання кольорової гами, адже кольори можуть бути вкрай функціональними, не менш важливими, ніж меблі та аксесуари. Щоб візуально розширити інтер’єр слід використовувати світлі м’які та ненав’язливі кольори. Рекомендують обирати зелене, кремове та пісочне забарвлення, хоча й свої смаки не слід повністю відкидати. Фіранки добирають відповідно до тону стін.

1k2

Для однокімнатної квартири слід обирати лише конче потрібні меблі. Їх колір також має велике значення. Тут теж варто зупинитися на світлих тонах. Бажано поєднати білий колір з іншими ніжними барвами, на кшталт голубого або бежевого, щоб не створювати лікарняної атмосфери.

. . . . . .

Яскраві або темні кольори долучають за допомогою акцентів, але фоном їх робити ні в якому разі не можна – від цього кімната стає помітно меншою. Але, якщо темні кольори – ваша ідея-фікс, обов’язково придбайте до такого фону білі меблі. Це не тільки класика, але й непоганий метод розширення простору.

1k3

Не слід забувати й про освітлення, якого має бути не просто багато, а дуже багато, адже крім простору, потрібні також тепло та затишок. Бажано поставити декілька світильників, розміщених в різних функціональних зонах.

1k4

Зліва: Дизайн однокімнатної квартири у Львові, чудовий у всьому, починаючи від стилю до чіткого розмежування зон. Елегантним є й рішення з відмежуванням спальні. Справа: Дизайн однокімнатної квартири 39 кв. м, з заскленою спальнею та стильним сірим інтер’єром. Дуже вдале зонування затишної спальні, яка не виглядає, як окрема кімната за монолітною стіною, а є візуальним продовженням усієї квартири.

1k5

Одним з головних методів облаштування однокімнатної квартири є її вдумливе зонування на загальну та особисту зони. Вітальня, їдальня та кухня, це загальна зона, частини якої можна об’єднати в одне ціле ліквідувавши стіну, та роз’єднати смисловими переходами (невеличкими підйомами, барною стійкою, перегородками). Від’єднати одну зону від іншою можна за допомогою подіуму, де можна встановити канапу (яка може використовуватись, як ліжко), та журнальний столик, позначивши тим самим зону відпочинку.