Ремонт змішувача
Навіть самий надійний кран з часом починає протікати, але якщо одразу звернути на це увагу, відремонтувати його буде досить просто.
Основним елементом будь-якого водопровідного крану є клапан, переміщення якого забезпечує безступінчасте регулювання потоку води. Саме в ньому, зазвичай, криється причина підтікання.
Перед початком ремонту перекривають воду, завернувши вентиль, що встановлений на відводі від водопровідного стояку. Далі знімають маховичок, який, в залежності від типу крану можна або просто з деяким зусиллям зняти зі штоку, або для цього прийдеться відвернути ґвинт, який його кріпить. Щоб не пошкодити покриття на декоративному острішку, що закриває вентиль, його акуратно вивертають ключем з пластиковими накладками. У крайньому випадку можна обернути хромовану гайку вологою тканиною.
Інструменти ти матеріали
- Спеціальне силіконове мастило для гумових ущільнювальних прокладок
- Закрутка
- Вентильна фреза
- Знімний ключ аератору
- Розвідний та гайковий ключі
- Пересувні обценьки
Заміна шайб та прокладок
- Знімають з крану маховичок та відгвинчують декоративний острішок. За ним з’являється вентильна голівка, яку вивертають проти годинникової стрілки гайковим або розвідним ключем.
- Перевіряють стан прокладки клапану, при наявності дефектів її замінюють, відвернувши ґвинт або гайку, що її утримують. Роздивляються сідло крану, до якого притискається прокладка, вапняні відкладення видаляють спеціальною торцовою фрезою.
- Якщо вентильна голівка важко провертається, її змащують, якщо вона зношена – замінюють.
- Вапно та частки забруднень, присутні у воді, поступово забивають сітку аератору. Для видалення нальоту деталі аератору миють в оцті, лимонній кислоті або рідині для видалення накипу, перед тим викрутивши аератор з кінчика зливу.
- Відкрутивши ключем нікельовану накидну гайку, від'єднують злив.
- На нове ущільнювальне кільце перед встановленням слід нанести спеціальне силіконове мастило.
- Раніше найбільш розповсюдженими були вентильні голівки з гумовими прокладками.
Сучасні моделі з керамічними затворами більш надійні, але їх можуть пошкодити піщинки, які знаходяться у водопровідній воді. Цю проблему може вирішити встановлення фільтру механічного очищення води.
- Маховичок крану зазвичай прикріпляють ґвинтом, який ховається під декоратисним ковпачком.
- Мінеральні відкладення та довга експлуатація залишають свої сліди. Надто деформовану прокладку слід замінити.
- Ущільнювальні прокладки: зліва – кільцеві гумові, всередині – пласкі гумові, справа – кільцеві фіброві.
- У сучасних змішувачів з одним важелем, цей важіль можна зняти, для цього відкручують ґвинт, який його утримує.
- Ремонт змішувача з одним важелем в залежності від його типу інколи може полягати в заміні керамічного затвору, але частіше за все потрібна заміна всього картріджа.
У змішувачах з одним важелем зазвичай встановлюють картрідж з керамічними затворами, що не розкладається.
При ремонті змішувача треба міняти весь картрідж. В звичайному змішувачі температура та витрати води регулюються двома кранами.
У змішувачів з одним важелем інколи при відкриванні вода починає протікати крізь шарнір. Треба відвернути нікельовану накидну гайку, вийняти картрідж за замінити на ньому ущільнювальне кільце. На нове кільце наносять спеціальне мастило.
У вентильних голівок з керамічними затворами великий термін придатності. Якщо кран підтікає, причиною може бути бруд, що попав між платинами затвору.
Тут багато разів закривають/відкривають кран, щоб потік води промив цей бруд. Якщо це не допомогла, вентиль прийдеться розкласти та акуратно промити.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!