Котик – хатка для птахів. Креслення

By: Євген

kp1

Навесні багато хто починає будувати хатинки для птахів. Існує багато варіантів таких будівель, деякі з них – досить веселі.

Цікаво, що буде відчувати пташка, коли залетить до рота котові?

Ідея є, далі слід продумати деталі, та накреслити їх. Не розраховуючи на якогось конкретного птаха, тому всі деталі та масштаб були обрані виходячи з того , що діаметр вічка – десь п’ятдесят міліметрів. Тоді розміри листа креслення – 630х460 мм. Наприклад, це може виглядати так:

kp2

Роздрукувавши креслення, їх приклеюють до соснового меблевого щита завтовшки у 18 мм та вирізають деталі стрічковою пилкою. Для очей обирають або виточують кульку та розрізають навпіл. Язика вирізають також стрічковою пилкою з модрини. Найскладнішим елементом конструкції є повіки. Спочатку кільцевою пилкою в дошці модрини завтовшки у п’ятдесят міліметрів вирізають отвір. Далі, стрічковою пилкою, відступивши від краю вісім міліметрів, вирізають циліндр. В результаті маємо циліндричну трубку. Після цього трубку розрізають вздовж на дві однакових половинки та на шліфувальному верстаті сточують до потрібного кута.

kp3

Деталі хатинки випилюють з меблевого щита

kp4

Передня та задня стінки хатинки

kp5

Глибина хатинки (двадцять сантиметрів) визначається довжиною основи та верхньої перетинки.

З іншими деталями простіше. Виходячи з того, що глибина хатинки 20 см, з того ж меблевого щита вирізають основу завширшки у 22 см та верхню перетинку завширшки у 5 см. Ці деталі приклеюють до бічних деталей, зміцнивши з’єднання шипами діаметром вісім міліметрів. Боки «котячого тулуба» зашивають рейками внахлест. Щоб закріпити їх жорстко, вирізають допоміжні кріпильні бічні рейки. Форму малюють вручну, виходячи з ширини та товщини інших рейок. В одній з бічних деталей вирізають отвір для вічка. Деталі тулуба з’єднують густим прозорим клем-герметиком та додатково фіксують фінішними цвяшками.

Розфарбовують всі інші елементи, для очей, язика та носу використовують акрилові фарби, після чого захищають їх прозорим акриловим лаком.

Для кріплення всіх елементів використовують шипи діаметром 6 та 8 мм, а склеюють після розфарбування всіх деталей.

Всі інші елементи фарбують звичайною емаллю ПФ115.

kp6

Хатинку складено

kp7

Для розмальовування можна використати будь-які фарби, які знайдуться вдома. Для вусів можна використати дріт від електродів

Після висихання фарби деталі з’єднують густим прозорим клеєм герметиком. Вуса роблять з електродів діаметром 2 мм. Зачищають, згинають, фарбують. Поряд з носом «кота» свердлять двоміліметрові отвори та клеять «вуса» на епоксидний клей.

Хатинка для пташок – готова!