Недорога конструкція сходів для саду

By: Євген

shs1

Ажурні сходи, оточені кущами, деревами, в’юнкими декоративними рослинами, ніяк не порушать красу ландшафту вашого саду. Більше того –присутність в саду цієї захоплювальної конструкції у значній мірі визначає також його зовнішній вигляд.

. . . .

Призначення цієї будови є традиційним – полегшити пересування догори та вниз по саду. Взагалі ж сходи у саду (та і будь де) доречні та мають сенс у тих випадках, коли ухил доріжки більше ніж 7%, тобто на довжині в один метр перепад висот на ділянці перевищує сім сантиметрів.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Для будівництва дерев’яних сходів слід користуватися лише міцними та вологостійкими породами деревини, це, наприклад, дуб, ясен, акація.

Оптимальна висота сходинок коливається у межах десять-сімнадцять сантиметрів. При визначенні глибини щаблів необхідно зважати на довжину людського кроку та висоту сходинок. Тут існує особливе правило: сума подвійної висоти щаблів та їхньої глибини має дорівнювати довжині кроку, яка складає приблизно 67 сантиметрів. Наприклад, при висоті щаблів у дванадцять сантиметрів оптимальною їх глибиною буде сорок три сантиметри. Висота та глибина сходинок у межах одних сходів мають бути постійними – це теж важливе правило. Інакше – травми неминучі, особливо у сутінках та в умовах вечірнього освітлення. Адже, ступивши на сходи, той, хто по них крокує, підсвідомо запам’ятовує висоту та глибину першої сходинки і далі вже робить кроки автоматично.

. . . .

Перш за все – безпека, тож до сходів треба обов’язково прибудувати й бильця. Використання врубки навіть на невеличку глибину у кутових з’єднаннях надає їм потрібної міцності.

shs2

Бруски проступів та присхідців з’єднують довгими шпильками та стягують з обох боків ковпаковими гайками. З’єднання на кожному з кутів сходинок, на передньому чи на задньому, виконують одним і тим же методом.

shs3

Довжина шпильок має бути такою, щоб при затягуванні гайок ключем, вони не вперлися своїм торцем у дно ковпакових гайок, інакше не вдасться затягнути бруски достатньо міцно.

. . . .

shs4

Основа сходів змонтована на двох шпильках, закручених в різьбові дюбелі, що замуровані у бетонну плиту

Тепер можна з висоти сходів, зроблених власноруч, милуватися красою вашої ділянки.