На перший погляд різноманітні ручки, органайзери, висувні системи та т. ін. здаються досить незначними деталями кухонного гарнітуру. Насправді ж багато в чому саме від цих елементів залежить функціональність сучасної кухні.
Нижні шафи кухонного гарнітуру краще оснастити висувними шухлядами. Звісно, простіше встановити дверцята та полички, це до того ж й дешевше. Але висувні системи дозволяють використовувати простір більш раціонально. По-перше вони дають змогу розташовувати посуд та різноманітні аксесуари в один шар, чітко розрізняючи їх за призначенням та частоті використання, по-друге позбавляють господиню необхідності сильно нахилятися, щоб дістати речі, розташовані в глибині шафи.
Існує чотири основних типи механізмів висування.
Різновиди
Роликові напрямні
Це найпростіший та найдешевший варіант. Але навіть найбільш якісні механізми не розраховані на інтенсивну експлуатацію та значні навантаження, тому використовують їх найчастіше не на кухні, а в комодах для одягу. Крім того, такі напрямні не дозволяють повністю висунути шухляду.
Кулькові напрямні
У цих механізмах основними елементами, які зменшують тертя та дозволяють шухляді легко ковзати, є гладкі сталеві кульки. Конструкція напрямних передбачає повний доступ до всього вмісту шухляди, оскільки вона висувається повністю. Існують кулькові системи, розраховані на навантаження 35-200 кг.
Метабокси
В комплекті такої арматури є металеві бічні стінки шухляди в парі з роликовими напрямними. Останні, зазвичай розташовані у верхній частині шухляди, завдяки чому вона пересувається більш плавно. Метабокси чудово підходять для зберігання важких речей: казанів, чавунних сковорідок, каструль та т. ін.
Тандембокси
Це найбільш досконалі механізми для повного висування шухляд. Найчастіше напрямні тандембоксів вже оснащені механізмом доведення та амортизатором для плавного та тихого пересування. Виробляють спеціальні модифікації таких систем для кутових шаф, а також П-подібні варіанти для раціонального використання простору під мийкою.
Монтаж
Сучасна фурнітура для кухні досить проста та технологічна у монтажі. Зазвичай для встановлення досить мати дриль та закрутку. При встановленні напрямних для шухляд найголовніше – точне розмічання. Для полегшення цього етапу роботи більшість фірм виробників додає до комплекту спеціальні шаблони, щоб складальник міг безпомилково позначити бічні стінки шафи.
Буває таке, що треба витягнути шухляду з корпусу повністю та, якщо з роликовими напрямними зазвичай проблем не буває, то з телескопічною системою упоратись складно. Треба знати, що безпосередньо на напрямних розташовані спеціальні фіксатори, натиснувши які, можна легко відокремити частину телескопічної системи разом з шухлядою. Вставити її назад ще простіше – треба просто сумістити полози по висоті та просунути механізм уперед. Фіксатор защіпиться автоматично.
Як обрати
Треба обирати лише надійні механізми та комплектуючі відомих виробників. Це, наприклад, Hettich, Blum, Sagel, Vaut, Siro.
Якщо бюджет не дає такої можливості, краще тимчасово відмовитись від механізмів доведення та амортизаторів та дорогих аксесуарів – все це можна встановити й пізніше. Але напрямні слід придбати лише якісні, тобто фірмові.
Основні ознаки якісної фурнітури – відсутність сколів, облою та задирів, бездоганний зовнішній вигляд та плавність роботи. На якісну продукцію завжди дається гарантія.