Кухонна фурнітура: меблеві петлі та ручки

By: Євген

kf00

На перший погляд різноманітні ручки, органайзери, петлі, висувні системи та т. ін. здаються досить незначними деталями кухонного гарнітуру. Насправді ж багато в чому саме від цих елементів залежить функціональність сучасної кухні.

kf001

Меблеві петлі

Колись дверцята шаф прикріплялися до корпусу за допомогою карткових або рояльних петель, у яких було багато недоліків: їх видно, навіть, коли дверцята зачинені, кут відкривання нічим не обмежений, так само, як і швидкість руху дверей, вони складні у в монтажі та регулюванні. На щастя, в наші часи виробляється багато варіантів петель прихованого кріплення. Є й моделі для будь-якого кута повороту, накладного або вкладного фасаду, важких або легких дверцят.

kf00p

Ручки

Одним з основних трендів дизайну кухонних меблів ось вже кілька десятиліть є навіть не функціональність, а зовнішня естетика. Якщо в старі часи кухня була виключно підсобним, технічним приміщенням, то зараз це один з головних просторів житлового приміщення. Саме тому стільки уваги при проектуванні меблів приділяють ручкам, адже це не лише функціональна деталь, але й важливий стильовий акцент, який може повністю перетворити не досить вражаючий фасад.

kf00r

Монтаж

Щоб кухонні меблі слугували якнайдовше, а приготування їжі було лише задоволенням, а не боротьбою з меблями, слід купляти лише надійні петлі, відомих виробників (Blum, Hettich, Vault, Siro, Sagel). Якщо грошей не вистачає, краще придбати лише частину запланованих комплектуючих, та на деякий час відмовитись від, наприклад, амортизаторів та довідників, але монтувати лише якісну продукцію. Ознакою неякісної арматури є сколи, облой та задири, відсутність плавності в роботі та вишуканого зовнішнього вигляду. На якісну продукцію завжди розповсюджується гарантія.

Ручки для меблів бажано обирати такими, щоб вони гармоніювали з фасадом та загальним дизайнерським виглядом приміщення. Для інтер’єру в стилі лофт або хай-тек краще обрати ручки з матового або блискучого металу сріблястого кольору. Якщо ж дизайн квартири витриманий в класичному стилі, можна придбати й фурнітуру, зроблену «під золото».

У будь-якому випадку ручка має добре лягати в руку та бути зручною у використанні. Найбільш популярні моделі виготовлені у вигляді скоби, але й бувають й менш традиційні зразки: круглі, овальні, квадратні, з гладкою або рифленою поверхнею.

Краще не купляти вироби з пластику або скла – перші досить швидко втрачають всю свою привабливість, а другі надто ламкі і тому об них легко поранитися.

Монтаж сучасної арматури досить простий, але для встановлення петель, крім закрутки та дрилю знадобиться ще й інструмент для висвердлювання глухого отвору великого діаметру.

kf00f

При самостійному монтажі петель, замість фрезеру, яким завжди користуються майстри, можна використовувати спеціальну насадку для шуруповерту – свердло Форстнера. Найбільш популярні діаметри чашок петель – 35 мм та 26 мм.