Для замазування швів у цегляній або кам’яній кладці, а також для інших робіт з оздоблення приміщень досить зручно використовувати саморобну насадку для нанесення цементного розчину. Інші будівельні суміші також дуже зручно наносити подібним чином.
Перший етап
Саму насадку можна використовувати в комплексі із шуруповертом або електродрилем, але з шуруповертом все ж зручніше. Для її виготовлення потрібен перехід для пластикової каналізаційної труби, шматок поліпропіленової трубки та бур для перфоратору (або звичайне свердло) діаметром 16 мм.
Спочатку в переході для каналізаційної труби (у вузькій його частині) просвердлюють перовим свердлом наскрізний отвір. Поті починається наступний етап робіт.
Виготовлення насадки
На шматку поліпропіленової трубки, на циліндричній поверхні робиться виріз глибиною у половину діаметра трубки, це і все виготовлення. Далі цей шматок поліпропіленової трубки вставляють у отвір, який був просвердлений у пластиковому переході. Сам отвір закривають заглушкою, в які попередньо роблять два прорізи під трубу.
Складання
З одного боку поліпропіленової трубки вставляють носик від тубусу для силікону або іншого герметика. З іншого – в трубку вставляють бур від перфоратору або свердло – це буде шнек для транспортування розчину.
Кінцевик свердла або буру закріпляється у патроні дрилю або шуруповерту, вставляється в поліпропіленову трубку, порожнина корпусу (переходу від каналізаційної труби) заповнюється потрібною речовиною, вмикаються обороти пристрою, а насадка підводиться до місця, куди треба накладати матеріал.
Таким чином матеріал, яким заповнюється порожнина у верхній частині переходу може за допомогою шнека (свердла або буру від перфоратора) при увімкненому шуруповерті або дрилю подаватися у напрямку насадки і далі з нього на місце укладання матеріалу.
Після закінчення робіт пристрій слід повністю розкласти та промити всі деталі.
Подробиці складання та використання цього пристрою можна подивитись на відео: