Заміна кран-букси / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Заміна кран-букси


grb0.jpg (65.56 Kb)

Коли протікає кран , примушуючи лічильник постійно крутитися – це дірка в бюджеті, то ж латати її треба максимально швидко. Частіше за все для цього досить замінити кран-буксу.

grb1.jpg (52.19 Kb)

Для цього треба не так вже й багато – закрутка, пасатижі та гайковий ключ. Причина, зазвичай – у буксі. Найчастіше у дефекті винними ущільнювачі з гуми, а у керамічних букс – керамічні запірні диски, які стираються при наявності у воді дрібного абразиву (піску).

Перш за все треба перекрити загальний вентиль. Тип букси не складно визначити: якщо баранчик крану робить від упору до упору лише пів-оберти, то букса – керамічна, та потік керується обертанням керамічних з прорізами дисків (співвісних), вони щільно притиснені один до одного. Якщо обертів більше – це шнекова букса старого зразку – у такому випадку вода відсікається шкіряною або гумовою прокладкою на робочій чпстині запірного клапану.

На практиці кран букси бувають різної довжини, з різною різьбою (1/2 або 3/8 дюйми) та з невідомо якою кількістю шліців під ручку, купляти, краще за все нову буксу треба, маючи на руках стару. Для цього стару буксу треба зняти.

Ручка крану (маховик) прикріпляється гвинтом до поворотного штоку гвинтом, цей гвинт зазвичай схований під кольоровою заглушкою. Вона може бути малого розміру, червона або синя, інколи вона велика -на всю верхню поверхню маховика. У будь якому випадку знайдеться вузька щілина, дякуючи якій заглушку можна підчепити тонкою закруткою та зняти.

grb2.jpg (42.25 Kb)

Інколи ця заглушка з різьбою, тож її треба відкрутити. Тоді звільняється отвір, де знаходиться ґвинт, який і відкручують, притримуючи маховик рукою. Ґвинт краще не губити, бо подібний можна й не знайти. Якщо він не крутиться, слід скористатися мастилом WD-40, та 20 хвилин зачекати. Відкрутивши ґвинт, знімають й маховик.

Тепер можна бачити голівку обертового штоку з квадратом або шліцами, кількість яких – 12,15, 16, 18, 20 або 24. Якщо це керамічна кран-букса, то нижче треба знайти гайку, яка жорстко закріплює її у змішувачі, притискаючи також ущільнююче гумове кільце. Таку гайку також слід акуратно відкрутити гайковим ключем потрібного розміру. Після цього кран треба вивертати просто за шток.

grb3.jpg (75.2 Kb)

Старі на нові букси. Зовні вони подібні, але мають різний шаг нарізі, довжину посадкової частини та розмір шестигранника під ключ. Треба брати стару буксу з собою в магазин. Нова керамічна букса з гвинтом-фіксатором.

У шнекової кран-букси немає контргайки, але на корпусі є шестигранник, за яким його й викручують ключем. Ремонт такої букси може складатися лише в заміні дешевого гумового ущільнювача – таких деталей бажано закупити більше, щоб були у запасі.

grb4.jpg (53.79 Kb)

Шнекова букса з гумовою прокладкою, яку можна міняти багато разів. Керамічну буксу треба міняти повністю. Кран букса зразку минулого століття, але її ще можна зустріти. Гумова прокладка втрачає еластичність та розривається, тому кран і тече.

Теоретично можна відремонтувати й керамічну кран-буксу з використанням ремкомплекту, але дешевше купити нову.

На своє місце оновлені букси монтують у тому ж порядку, тільки навпаки. Не треба прикладати надмірні зусиля, просто деталь ввертають руками та злегка докручують ключем. Перед тим можна підтягнути маленький стопорний гвинт, який закручений в торець штоку, що обмежує його обертання. Після закінчення монтажу, акуратно відчиняють магістральний вентиль та перевіряють чи щільно встали на місце кран-букси, чи не тече. В останню чергу на місце встановлюють ручки.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Вироби з дерева для кухні

05 Jun 2023 ,fersht2
Вироби з дерева для кухні є практичними на к...

Сувеніри з дерева

05 Jun 2023 ,fersht2
Чудовою ідеєю для подарунка друзям чи рідним...

Декор в кімнату

31 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете прості та стильні і...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...
up