Незвичний декор за допомогою фактурного валика: різновиди та матеріали валиків

By: Євген

valik0

Збираючись фарбувати або тинькувати стіни, багато хто чомусь забуває про такий інструмент, як фактурний валик, але даремно. Завдяки цій простій приспособі інтер’єр житлового приміщення можна зробити справді оригінальним

valik1

В залежності від призначення цей інструмент може бути двох різновидів: для створення візерунку, який імітує фактуру природного матеріалу, та для відбитку абстрактного орнаменту або малюнку, що повторюється. Ще декілька типів визначають і за матеріалом виготовлення.

Валик для фактури

За допомогою цього пристосування можна створити оригінальну рельєфну поверхню, яка нагадуватиме фактуру шкіри, природного каменю, текстилю. Найчастіше валик використовують при фарбуванні тиньку. Завдяки його використанню можна досягнути візуального ефекту, незвичного для міського інтер’єру.

valik2

Зробити інструмент можна і власноруч зі шматків тканини, хутра, та навіть поліетиленового пакету. Але якщо ви бажаєте досягнути високого ступеню імітації, краще придбати вже готовий виріб

Валик для орнаменту (текстурний)

Для нанесення делікатного малюнку нерідко використовують конструкцію з особливою рамкою-аплікатором, на якій закріплюють одразу два валики: один робочий, з вирізаним на ньому візерунком (текстурою), а другий – який фарбує, виготовлений з м’якого поролону. У зафіксованому вигляді вони мають бути щільно притиснені один до одного.

valik3

Просочений фарбою поролоновий валик, торкаючись в процесі роботи з текстурним, безперервно наносить на нього фарбу. Завдяки такій технології зображення відбивається на стіні досить чітко, без патьоків та пробілів. Таким зображенням може бути орнамент з квітів, чудернацький геометричний візерунок, фігури тварин або абстрактна композиція.

Якщо малюнок не дуже складний, та в ньому немає тонких ліній, що перетинаються, то користуватися додатковим валиком для фарбування не обов’язково.

Основні матеріали для виготовлення

Поролон

З цього матеріалу переважно роблять простий інструмент без будь-якої текстури. Але бувають поролонові валики і з різними візерунками, наприклад з дрібних симетрично розташованих заглиблень, які залишають орнамент з ефектом бульбашок.

Таким виробом рекомендують наносити фарбу на водяній основі або фарбувати дрібнодисперсний тиньк. Головне, щоб у складі цього тиньку не було речовин, що розчиняють полімери, бо валик почне розсипатися ще під час роботи.

valik4

Валик з поролону не слід притискати до поверхні надто сильно: м’який матеріал може зім’ятися та малюнок не відіб’ється належним чином.

Пінопласт

Пінопластовий інструмент має незначну вартість, але його прийдеться часто заміняти внаслідок недостатньої міцності. Ним добре користуватися при незначних обсягах робіт, як одноразовим інструментом.

Силікон або гума

Це, без сумніву, найкращі матеріали, оскільки в них об’єднані дві важливих якості: м’якість, яка дозволяє створити візерунок без пробілів, та пружність, дякуючи якій малюнок виходить чітким та не зливається у суцільну фарбовану смугу. Характеристики міцності силіконових та гумових виробів теж на висоті.

valik5

Тканина

Валики, що мають робочу поверхню з тканини для надання поверхні рельєфної фактури. Їх виготовляють з натуральних або синтетичних ниток, інколи з натурального хутра. В магазині слід упевнитись що волокна не випадають та тримаються міцно. Вироби з хутряним покриттям служать довго, а з довгим ворсом – не завжди.

valik_6