Незвичний декор за допомогою фактурного валика: обрання та фарбування / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Незвичний декор за допомогою фактурного валика: обрання та фарбування


valik6.jpg (63 Kb)

Не слід забувати про таке спорядження для фарбування як фактурний валик, якщо ви збираєтесь фарбувати або шпаклювати стіни, адже дякуючи цьому нескладному пристосуванню можна досягнути досить оригінального рішення в інтер'єрі свого житла. Для цього треба обрати правильний інструмент та працювати ним, дотримуючись деяких правил.

Особливості вибору фактурного валика

В процесі придбання фактурного валика слід звертати увагу на кілька важливих факторів.

Оглядаючи інструмент – покатайте його по стіні або столу – чи вільно обертається насадка. Якщо вона за щось чіпляється, краще вибрати інший виріб, інакше додаткові зусилля при фарбуванні можуть зіпсувати малюнок.

Треба упевнитись також у стабільному положенні робочого циліндру: він не має теліпатися, інакше візерунок буде зміщуватися з боку у бік.

Треба уточнити у продавця, чи є обов’язковим стикування орнаменту. Зазвичай валики виготовляють таким чином, щоб не було необхідності добирати малюнок – він має виглядати закінченим навіть при одиничній прогонці.

Фарбування фактурним валиком

Перед початком оздоблювальних робіт, поверхню слід ретельно підготувати: відчистити від старого покриття, а при необхідності – вирівняти та заґрунтувати.

Просякніть валик фарбою та зробіть пробний прогін на папері, подивіться, що вийшло. Якщо малюнок нечіткий, нанесіть його ще раз. Як тільки зображення буде без патьоків та змазаних ліній – можна починати роботу.

Цю процедуру слід повторювати кожний раз після занурення інструменту у ванночку з фарбою. Якщо робота йде з використанням рамки-аплікатора, спочатку встановлюють лише додатковий циліндр з поролону. Його також проганяють на папері, після чого вставляють текстурний валик та повторюють спробу.

Для тонких делікатних візерунків багато фарби не треба – у цьому випадку фарбу наносять на валик пензлем.

Перед початком роботи на стіні олівцем креслять граничні пунктирні лінії, вздовж яких будете малювати. Це потрібно хоча б для першої доріжки – всі інші будуть йти паралельно до неї. Пильнуйте за тим, щоб смуги з малюнком не йшли «внахльост», заходячи один на один.

Валиком слід проводити згори донизу, починаючи з лівого кута.

Хоча стикувати візерунок не треба, але коли є бажання створити симетричний орнамент з однаковою відстанню між фігурками в окремих «доріжках», фахівці рекомендують позначити те місце на циліндрі, де починається візерунок. При необхідності можна прокрутити циліндр до позначки та продовжувати процес опорядження.

Працювати з валиком для нанесення фактури набагато простіше, оскільки пробний прогін для нього не є обов’язковим. Креслити лінії на стінах також не прийдеться.

Основа, на яку планується нанести зображення має бути матовою. На глянсовій поверхні валик буде ковзати, змазуючи малюнок.

Не відривайте інструмент від поверхні, доки не дійдете до кінця «доріжки», інакше при наступному прогоні поєднати малюнок буде дуже складно.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Вироби з дерева для кухні

05 Jun 2023 ,fersht2
Вироби з дерева для кухні є практичними на к...

Сувеніри з дерева

05 Jun 2023 ,fersht2
Чудовою ідеєю для подарунка друзям чи рідним...

Декор в кімнату

31 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете прості та стильні і...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...
up