Власне море: механічне очищення

By: Євген

vlmore0

Просто дуже приємно похлюпатись у спеку у власному басейні, поплавати, розсікаючи хвилі міцним торсом. Але з часом вода в ньому може забруднитися, а то і зовсім зацвісти. Щоб цього не трапилось, слід вжити деяких превентивних заходів.

vlmore1

Захист басейну від забруднення перед наповненням

Боротьбу з водоростями, бактеріями та іншими забрудненнями слід починати з моменту встановлення басейну. Бажано одразу обробити стінки та дно чаші дезінфектором. Якщо вода береться з криниці або літнього водоводу, треба подавати її крізь фільтр грубого очищення, який затримує частки піску, глини та іржі.

Фільтрація води в басейні

Крім фільтрації води, набір заходів по догляду за басейном передбачає механічне очищення стінок та днища, хімічну дезінфекцію та недопущення розвитку водоростей. В комплекті, що йде з басейном завжди є фільтрувальне обладнання, в яке входить електрична помпа, але її продуктивності може не вистачати. Санітарні норми наголошують на забезпеченні триразового обігу води на протязі доби.

vlmore2

Насправді продуктивність помпи (л/год) має складати не менше п’ятої частини об’єму чаші – в такому разі за добу або дві фільтр упорається і з потужним забрудненням (але, якщо перед тим провести ефективне хлорування). Якщо ж помпа не має необхідної продуктивності, є сенс одразу придбати більш потужне обладнання.

Для басейну місткістю менше двадцяти кубічних метрів можна придбати установку картріджного (патронного) типу для очищення води. Фільтр слід мити та прочищати кожні чотири-шість годин роботи помпи. Однієї пари патронів (картріджів) може вистачити на сезон.

Купальні місткістю більше ніж 20 м3 треба комплектувати установкою з пісковим фільтром. По продуктивності він значно перевищує патронний, та забезпечує тонкіше очищення. Раз на тиждень-два піску треба робити зворотне промивання на протязі 2-3 годин.

Воду на фільтрацію можна брати або з поверхні (скімерий метод), або на глибині тридцять-шістдесят сантиметрів. Скімерний метод забезпечить швидке очищення від пилу, листя, пилку, комах, що попадали у воду. У другому – дещо більша ефективність боротьби з зависами (у тому числі з водоростями, що загинули від дії хімікатів), але для збирання сміття з поверхні знадобиться сачок.

vlmore3

У Правилах безпеки сказано, щоб під час знаходження людей у воді мають бути знеструмлені всі електроприлади, які використовуються для обслуговування басейну: фільтрувальний комплекс, хлоргенератор, водонагрівач, помпа.

vlmore4

Після ефективної обробки слід уважно пильнувати за станом фільтру. Волокнистий патрон (картридж) в цей момент приходиться промивати два-три рази на день, а пісок кожну добу.

vlmore5

Для збирання сміття з поверхні води можна використати сачок з сітки (а), але простіше підключити до фільтрувального обладнання навісний скімер (б). До речі, цей пристрій, зазвичай, постачають у комплекті з чашею басейну.