Плавати у спеку власними водами, які хоч і не займають великого об’єму, але прохолодні та приємні, досить заманливо. Але, якщо вчасно не застосовувати заходів по недопущення засмічення цієї місткості, дуже швидко можна розчаруватися у цьому методі відпочинку. Серйозним компонентом з комплексу робіт по очищенню є хімічний захист чаші басейну.
Боротьбу з водоростями, бактеріями та іншими забрудненнями треба розпочинати з моменту монтажу басейну. Одразу треба обробити стінки та дно чаші дезінфектором. У комплексі до цього йде й фільтр механічного очищення. Якщо вода береться з криниці або літнього водоводу, її слід проганяти крізь грубий фільтр, що перешкоджає проникненню до чаші часток піску, глини та іржі.
Для знезаражування води та боротьби з водоростями використовують хімічні препарати. Найбільш доступними за ціною є дезінфектори, що містять хлор (Хлориклар, Хлоритекс, Лонгафор, Хлороксон та т. ін.). Вони є ефективними проти багатьох бактерій та спор водоростей. Але у хлорки досить недоліків: неприємний запах, вона подразнює слизову оболонку очей, присушує шкіру, інколи провокує створювання піни. Крім того, препарати з хлором не впливають на розвиток деяких стійких та досить небезпечних паличкових бактерій, тому фахівці радять додатково вносити у воду басейну марганцівку (перманганат калію) в пропорції один грам на 0,5 м3.
Хлорка є малоефективною у лужному середовищі, тому досить важливо пильнувати, використовуючи лакмусовий папірець, за рН води (норма – 7,0-7,4) та своєчасно додавати нормалізуючі препарати (рН+ та рН-). Хлор взаємодіє з водою та його стан поступово стає зв’язаним. Він втрачає дезінфікуючі властивості, не позбавляючись при тому ядучості та запаху. Тут на допомогу прийдуть дехлоризатори (Аквадехлор та т. ін.).
По зрівнянню з хлоркою, дезінфектори на основі кисню (Окситест, Байрошок, Байрософт) не такі небезпечні та більш екологічні. Крім того їхня ефективність не залежить від рівня рН. Ці речовини у півтора-два рази дорожче хлору та, на відміну від нього, не мають пролонгованої дії.
У спеку крім дезінфектора бажано раз на тиждень додавати у басейн альгіцид (Аквабром, Дезальгін та т. ін.). Це майже нетоксичний засіб щоб знищити водяні рослини, на які хлор та кисень чинять лише гнітючу дію. Додавши альгіцид в басейн, треба втриматись від купання біля доби.
Не дозволити розвитися сильному забрудненню набагато легше, чим потім перетворювати буро-зелену юшку на чисту воду. Якщо ця неприємність все ж сталася, треба повністю заміняти воду. Є й інші – хімічні – методи (фокулянти та коагулянти), але вони пов’язані зі значними трудовими та грошовими витратами.
Існують й інші методи знезаражування води – кварцювання, озонування, іонізація, але обладнання для таких процедур розраховано переважно на великі басейни (більше 40 м3). Компактні пристрої починають лише з’являтися на нашому ринку.