Власне море: хімічний захист / Коло хати
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Власне море: хімічний захист


vlmore00.jpg (.18 Kb)

Плавати у спеку власними водами, які хоч і не займають великого об'єму, але прохолодні та приємні, досить заманливо. Але, якщо вчасно не застосовувати заходів по недопущення засмічення цієї місткості, дуже швидко можна розчаруватися у цьому методі відпочинку. Серйозним компонентом з комплексу робіт по очищенню є хімічний захист чаші басейну.

Боротьбу з водоростями, бактеріями та іншими забрудненнями треба розпочинати з моменту монтажу басейну. Одразу треба обробити стінки та дно чаші дезінфектором. У комплексі до цього йде й фільтр механічного очищення. Якщо вода береться з криниці або літнього водоводу, її слід проганяти крізь грубий фільтр, що перешкоджає проникненню до чаші часток піску, глини та іржі.

vlmore000.jpg (103.91 Kb)

Для знезаражування води та боротьби з водоростями використовують хімічні препарати. Найбільш доступними за ціною є дезінфектори, що містять хлор (Хлориклар, Хлоритекс, Лонгафор, Хлороксон та т. ін.). Вони є ефективними проти багатьох бактерій та спор водоростей. Але у хлорки досить недоліків: неприємний запах, вона подразнює слизову оболонку очей, присушує шкіру, інколи провокує створювання піни. Крім того, препарати з хлором не впливають на розвиток деяких стійких та досить небезпечних паличкових бактерій, тому фахівці радять додатково вносити у воду басейну марганцівку (перманганат калію) в пропорції один грам на 0,5 м3.

Хлорка є малоефективною у лужному середовищі, тому досить важливо пильнувати, використовуючи лакмусовий папірець, за рН води (норма – 7,0-7,4) та своєчасно додавати нормалізуючі препарати (рН+ та рН-). Хлор взаємодіє з водою та його стан поступово стає зв'язаним. Він втрачає дезінфікуючі властивості, не позбавляючись при тому ядучості та запаху. Тут на допомогу прийдуть дехлоризатори (Аквадехлор та т. ін.).

vlmore0000.jpg (90.58 Kb)

По зрівнянню з хлоркою, дезінфектори на основі кисню (Окситест, Байрошок, Байрософт) не такі небезпечні та більш екологічні. Крім того їхня ефективність не залежить від рівня рН. Ці речовини у півтора-два рази дорожче хлору та, на відміну від нього, не мають пролонгованої дії.

У спеку крім дезінфектора бажано раз на тиждень додавати у басейн альгіцид (Аквабром, Дезальгін та т. ін.). Це майже нетоксичний засіб щоб знищити водяні рослини, на які хлор та кисень чинять лише гнітючу дію. Додавши альгіцид в басейн, треба втриматись від купання біля доби.

Не дозволити розвитися сильному забрудненню набагато легше, чим потім перетворювати буро-зелену юшку на чисту воду. Якщо ця неприємність все ж сталася, треба повністю заміняти воду. Є й інші – хімічні – методи (фокулянти та коагулянти), але вони пов'язані зі значними трудовими та грошовими витратами.

Існують й інші методи знезаражування води – кварцювання, озонування, іонізація, але обладнання для таких процедур розраховано переважно на великі басейни (більше 40 м3). Компактні пристрої починають лише з’являтися на нашому ринку.Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Тераса, прибудована до будинку...

06 May 2021 ,orest
Тераса - місце де захочете побачитись з друзя...

Як зробити світильники для вла...

05 May 2021 ,orest
Світлий сад чи подвір'я мрія кожної господині...

Шпалери для спальні, 50+ ідей ...

05 May 2021 ,orest
Від біло шовкових до великих яскравих фото шп...

Біла кухня в світлих тонах 50 ...

30 Apr 2021 ,orest
Світлі кухні завжди в моді, показуємо на фото...

Вы решили купить дом: что даль...

29 Apr 2021 ,fersht
Покупка дома — это серьезный шаг. Чтобы в буд...

Як зробити дерев’яні сходи в б...

28 Apr 2021 ,orest
Дерев'яні сходи в будинку показуємо як зробит...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up