Правильно встановленні утримувачі снігу в стані запобігти небезпечному сходженню снігу з даху, адже велика маса снігу, що накопичився на даху являє собою серйозну погрозу і для людей, і для їх власності. Сходження снігу, що почав танути, може зламати паркан, ушкодити рослини або механізми та машини, що знаходяться у дворі а то й нанести шкоду людині. Щоб біди не сталося, покрівлю і оснащують утримувачами снігу.
Маса лавини, яка сходить з даху заміського будинку може складати кілька тон.
Вирішити цю проблему допомагають спеціальні бар’єри з металу, призначені для утримання всієї маси снігу до остаточного її розтавання або пропускання її під час сходження з даху окремими фрагментами, маса яких не є небезпечною.
Монтаж трубчастих утримувачів снігу
Встановлення утримувачів снігу незалежно від конструкції можливий лише тоді, коли сам дах розрахований на відповідні навантаження від маси снігу. Розрахунки ведуться з урахуванням місцевості, де здійснюється будівництво. Інакше ці заходи в стані призвести до шкоди, яка більше, ніж користь: при снігопаді несні конструкції можуть не витримати навантажень та створиться ситуація, близька до руйнування будівлі.
Встановлення пристроїв для утримання снігу треба здійснювати тільки по правилах, встановлених в нормативних актах, а також інструкціях виробників цих конструкцій. Так, встановлювати їх треба на карнизній ділянці не нижче проекції несної стіни (пів-метри-метр від звису карнизу), а відстань між опорними кронштейнами назначають з урахуванням снігового навантаження в регіоні будівництва та нахилу даху.
При виконанні монтажних робіт слід не забувати про техніку безпеки.
Для закріплення тримача слід зробити отвори під саморізи. Закріпляють їх спеціальними покрівельними саморізами.
Найбільш універсальними є бар’єри ґратчастого та трубного типу, оскільки саме такі конструкції в стані утримати велику кількість снігу на покрівлях з ухилом від тридцяти до шістдесяти градусів. Щоб їх змонтувати потрібне підсилене (суцільне) решетування, до якого вони й прикріпляються, тому планувати їх встановлення краще ще на етапі будівництва даху. Технологія монтажу обох типів не має суттєвих відмінностей.
Наприклад, монтаж трубчастих утримувачів снігу на металочерепичній покрівлі починається з розмічання місць встановлення кронштейнів так, щоб встановлена конструкція розташовувалась паралельно ребру карнизу.
Потім, відповідно до позначок роблять отвори під елементи кріплення для кожного утримувача. Тримачі монтують в нижню ділянку «хвилі» туди, де покрівля торкається решетування. Відстань від одного тримача до другого крім вимог відповідності сніговому навантаженню, позначена і в інструкції та, зазвичай, не більше одного метра.
У якості кріплення обирають особливі саморізи «під ключ» або «під закрутку», які зазвичай постачають разом зі сніговим утримувачем. Перед тим, як закрутити кріплення меж тримачами та покрівлею встановлюють гумові прокладки.
Між тримачами та покрівлею встановлюють амортизуючи гумові прокладки. Утримувач снігу встановлений.
Після закріплення кронштейнів, починають остаточне складання утримувача снігу. На встановлені опори прикріпляють труби або решітки та фіксують болтами. У випадку наявності мансардних вікон на покрівлі, бар’єри слід ставити не лише в нижній ділянці даху, але й вище вікон. Якщо довжина схилу більше восьми метрів утримувачі снігу встановлюють у два ряди.
Набір куткових утримувачів снігу (снігостопорів) для покрівлі з гнучкої черепиці. Монтаж труб на тримачі.
Пластинчаті конструкції та снігостопори не потребують підсилення решетування. Монтують їх в декілька рядів у шаховому порядку. Між рядами витримують відстань– від одного до трьох метрів залежно від довжини схилу. Снігостопори зазвичай монтують у три-чотири ряди, в той же час як пластинчаті утримувачі – в два-три. Складання обох типів здійснюється на гвинтах- саморізах з гумовими ущільнювачами.
Якщо снігостопори монтують на м’яку покрівлю, опорна їх частина («нога»), має бути перекрита гонтами – бітумними листами, тому здійснювати монтаж цих пристосувань слід під час укладання м’якої покрівлі.
Схеми монтажу кронштейну утримувача снігу на даху з різних матеріалів: а – металочерепиця, б – профнастил, в – керамічна черепиця, г – композитна черепиця, д – фальцева покрівля.