З інструментом – «на ти!». Якісне фрезерування / Обладнання
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

З інструментом – «на ти!». Якісне фрезерування


freti0.jpg (87.99 Kb)

Для якісного виконання роботи нерідко недосить мати якісний інструмент та тверду руку. У будь-якій справі існують тонкощі та особливі засоби, які можна напрацювати лише довгою практикою.

freti1.jpg (112.74 Kb)

Фрезерувати без сколювань

Коли зуб фрези або пильного диску виходить з матеріалу, часто-густо утворюються відколи - так буває з фанерою, деревиною або ЛДСП. Найбільш розповсюджений метод уникнути цього явища – організувати такий процес, щоб з матеріалу ріжучий зуб виходив всередині пазу. Так станеться, якщо, наприклад, пересувати заготовку по ходу руху ріжучих зубів. Але на повну глибину вирізати пази таким методом не можна, адже енергія фрези, що обертається, вирве заготовку з рук.

Тим не менш цей спосіб використовують в деяких машинах для розрізання ЛДСП. Тільки диск в них, що обертається по ходу пересування матеріалу, робить лише невеликий надріз. При його створенні підрізний диск діє на деталь не так суттєво, тож така робота є безпечною. Потім за підрізним встановлюють основний робочий диск, який обертається як і треба – назустріч пересуванню деталі. Інструмент чисто ріже матеріал, без відколів, адже використовується вже вирізаний неглибокий паз, тож ріжучий зуб зсередини пазу виходить з матеріалу.

Але треба пам'ятати, що фрезерна машина, вбудована в стіл, є інструментом підвищеної небезпеки. Тому тут особливо потрібні захисні екрани та притискачі. Не можна перевищувати рекомендовані швидкості подавання заготовки та швидкість обертання інструменту. Стіл має бути вільним від сторонніх речей та достатньо освітленим.

freti1_2.jpg (76.71 Kb) 0

1. Коли ставлять на фрезер пазову фрезу та пропускають заготовку, обов'язково створюються відколи. 2. Тому спочатку прикріпляють фанерну накладку до напрямної фрезерного столу, таким чином, щоб фреза всього на два міліметри виступала за поверхню накладки. Деталь пропускають у напрямі обертання фрези. Так створюється неглибокий паз без відколів.

freti3_4.jpg (71.62 Kb)

3. Далі накладку знімають, і встановлюють фрезу на потрібну глибину. Заготовка тепер рухається, як заведено, назустріч фрезі, що обертається. 4. Ніяких відколів немає.

Фрезер замість лобзика

Коли в деталі треба зробити круглий виріз, не слід одразу хапатися за лобзик. Тим більше, коли треба виконати декілька однакових вирізів. В цьому випадку краще використати ручну фрезерну машину. Але і лобзик знадобиться – для виготовлення шаблону.

freti123.jpg (71.14 Kb)

1. Циркулем креслять коло або назначений фрагмент дуги на листі тонкої фанери. 2. З цим матеріалом лобзик легко упорається. Далі вже буде працювати фрезер з копіювальною втулкою. 3. Заготовку прикріплять до столу струбцинами, а шаблон струбцинами до заготовки, виконують різання фрезером. Потужний фрезер зі спіральною фрезою, то зовсім не слабосилий лобзик. З ним працювати швидко, лише встигай переставляти шаблон. В результаті маємо рівну поверхню вирізів, на яких зовсім не завалені поверхні, нема й відколів.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Простір під сходами - функціон...

08 Mar 2023 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up