Мінімальний набір інструментів, потрібних для роботи з деревиною, має бути під рукою у кожного домашнього майстра. Кількість та склад цього мінімуму нерідко залежить від того, де інструменти використовуються – в квартирі чи на дачі.
Щоб здійснювати розповсюджені столярні роботи – ремонт або оновлення меблів, вікон, виготовлення дерев’яних речей для інтер’єру, можна обійтися й простою ножівкою по деревині, дрилем, стамескою та рубанком, але для якісної та швидкої роботи потрібні більш різноманітні інструменти.
Інструмент для пиляння деревини
Найбільш популярною та універсальною пилкою справедливо вважають всім відому ножівку. У компанії симпатиків ручного інструменту популярні також викружні пили, що мають вузьке полотно для випилювання отворів та закруглень, кросневі, у яких між кінцями ручки-дуги натягається довге вузьке полотно, обушкові з дрібними зубцями для точного пиляння.
Головними характеристиками будь-якої ручної пили вважаються довжина полотна та його ширина, крім того ще й форма та щільність зубів. Грубі операції можна здійснювати пилами з довгим полотном та крупними зубцями (три-сім на дюйм). Для точного пиляння знадобиться дрібнозуба пила (вісім-чотирнадцять зубів на дюйм).
По формі, найбільш розповсюдженим є універсальний зуб, який дозволяє пиляти як вздовж волокон, так і поперек. Цей зуб відхиляється вперед і пиляння здійснюється, коли інструмент рухається від себе. Щоб пиляти поперек волокна використовують пили з прямим зубом, він ріже, коли полотно рухається в обох напрямках. Поздовжнє пиляння потребує пили з зубцями, які нахилені вперед.
Але крім ручного в наш час активно використовується і електричний інструмент. Він суттєво полегшує труд столяра, але одноразово є й джерелом шуму, пилу, які діють сусідам на нерви. Тому у міській квартирі користуватися ним, не знаючи прийомів рукопашного бою – проблематично. Інша справа – на дачі.
Звичайна ножівка з універсальним зубом. Кроснева пилка частіше використовується для поперечного пиляння брусків з великим перетином. Маятникова (торцева) пила дуже зручна для поперечного пиляння під різними кутами.
Серед електричних пил найбільшою популярною є дискова. Використовуючи різні пиляльні диски, її можна успішно перетворити на універсальну, яка призначена як до подовжнього пиляння так і поперечного. Ремонтні роботи нерідко потребують використання маятникової (торцевої) пилки. Це така дискова пила, яку встановлюють на спеціальній поворотній плиті, оснащеній механізмом підйому та опускання (маятниковим). Ці удосконалення дають можливість змінювати в різних напрямах кут розпилу.
Не гірше за дискову пилу столяри поважають електричний лобзик. Інструмент не сильно шумний, у нього є багато специфічних принад. Сабельний варіант може ефективно замінювати ножівку, а можливість заміни полотен дозволяє пиляти нею різні матеріали, не лише деревину, а ще й пластик та різні метали. А реноватори можна використовувати у важкодоступних для звичайної пили місцях.
Електричний лобзик – надійна заміна ручної, викружної пили та ножівки. Багатофункційний реноватор Black&Decker MT300KA