На чому тримаються сходи - конструктивні схеми / Будівництво
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

На чому тримаються сходи - конструктивні схеми


Конструктивні схеми кріплення сходів можуть бути різними. Сходи на косоурах візуально сприймаються, як міцні та фундаментальні внаслідок того, що опору досить добре видно. На таких сходах добре виглядають складної форми баляси та різані стовпи. Косоур, як відомо, це похила балка, яка знизу підтримує сходини. Косоури роблять з дерева, металу або бетону. Частіше сходи мають два косоури, але нерідко використовують й один, міцний, розташований посередині маршу.

trim_shodi1.jpg (51.22 Kb). . . . .

Тут показані одномаршеві сходи з забіжними сходинами на центральному металевому косоурі шарнірного типу з дерев’яними сходинами, а також дерев’яні сходи на косоурах.

Сходи на тятивах теж бувають самих різних виглядів. Їх відрізняють міцність, безпечність та надійність. Тятива – це бокова деталь сходів, до якої врізають сходини. Сходи на тятивах найчастіше виробляють з присхідцями, тобто, закритими, що додає їм завершенності та строгості.

Гвинтові сходи, на яких людина може в прцесі переміщення обернутсь на 360о, а то й більше, встановлюють не лише для економії місця, але ще й з естетичних міркувань. Це помітно прикрашає інтер’єр, незалежно від того – класичний він, середньовічний чи модерновий. Головні сходи, правда, краще у хвті не ставити, особливо, якщо у вас маленькі діти або люди похилого віку, бо на таких сходах частіше за все нема де відпочити. Такі сходи каще встановити до льоху, цокольного поверху або мансарди.

Сходи на больцях – самонесні. Сходини таких сходів прикріпляються беспосередньо до бетонної або цегляної стіни. Кожна сходина може витримати декілька сот кілограмів. Тобто, для спорудження подібних сходів потрібна несуча стіна. Їх також виробляють з різних матеріалів – мосяжу, дерева, неіржавки. Плюси таких сходів – міцність та надійність, їх можна встановлювати у будь-яких приміщеннях, вони не риплять, їх легко прибирати, тому що відсутні різні кути та кулуари, де накопичається пил

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

Ланцюгові сходи звуться так тому, що їх сходини та інші елементи з’єднуються одне з одним подібно ланкам у ланцюзі. Головним несучим елементом тут є багатошарнірний стрижень. Сходи закріпляються у двох місцях – на підлозі та на перекритті. Сходини між собою з’єднані ланцюговими елементами, які зазвичай роблять з металу. Перевагою шарнірного з’єднання є те, що з його допомогою можна скласти сходи досить складних просторових форм.

trim_shodi2.jpg (62.83 Kb). . . . .

Одномаршеві закриті сходи на тятивах криволінійної форми та прямі дерев’яні сходи

trim_shodi3.jpg (.05 Kb). . . . .

Круглі гвинтові сходи (комбіновані), що спираються на гнуті тятиви та дерев’яні двомаршеві сходи на больцях П-видної форми.

trim_shodi4.jpg (53.2 Kb)

Ланцюгові сходи


Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

30 Dec 2021 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Маленькі кухні дизайн

30 Dec 2021 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

30 Dec 2021 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Привітання з Новим Роком - кол...

30 Dec 2021 ,fersht
Шукаєте листівки для привітань з Новим роком?...

Что учитывать, когда в объявле...

29 Dec 2021 ,fersht
Не только специалисты могут искать срочную ра...

Кухня студія - тренди в дизайн...

29 Dec 2021 ,orest
Кухня-студія стала звичним рішенням для збіль...

Акцентна стіна

06 Dec 2021 ,fersht
Акцентна стіна — це така одна стіна в інтер’...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up