На чому тримаються сходи - конструктивні схеми / Будівництво
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

На чому тримаються сходи - конструктивні схеми


Конструктивні схеми кріплення сходів можуть бути різними. Сходи на косоурах візуально сприймаються, як міцні та фундаментальні внаслідок того, що опору досить добре видно. На таких сходах добре виглядають складної форми баляси та різані стовпи. Косоур, як відомо, це похила балка, яка знизу підтримує сходини. Косоури роблять з дерева, металу або бетону. Частіше сходи мають два косоури, але нерідко використовують й один, міцний, розташований посередині маршу.

trim_shodi1.jpg (51.22 Kb). . . . .

Тут показані одномаршеві сходи з забіжними сходинами на центральному металевому косоурі шарнірного типу з дерев’яними сходинами, а також дерев’яні сходи на косоурах.

Сходи на тятивах теж бувають самих різних виглядів. Їх відрізняють міцність, безпечність та надійність. Тятива – це бокова деталь сходів, до якої врізають сходини. Сходи на тятивах найчастіше виробляють з присхідцями, тобто, закритими, що додає їм завершенності та строгості.

Гвинтові сходи, на яких людина може в прцесі переміщення обернутсь на 360о, а то й більше, встановлюють не лише для економії місця, але ще й з естетичних міркувань. Це помітно прикрашає інтер’єр, незалежно від того – класичний він, середньовічний чи модерновий. Головні сходи, правда, краще у хвті не ставити, особливо, якщо у вас маленькі діти або люди похилого віку, бо на таких сходах частіше за все нема де відпочити. Такі сходи каще встановити до льоху, цокольного поверху або мансарди.

Сходи на больцях – самонесні. Сходини таких сходів прикріпляються беспосередньо до бетонної або цегляної стіни. Кожна сходина може витримати декілька сот кілограмів. Тобто, для спорудження подібних сходів потрібна несуча стіна. Їх також виробляють з різних матеріалів – мосяжу, дерева, неіржавки. Плюси таких сходів – міцність та надійність, їх можна встановлювати у будь-яких приміщеннях, вони не риплять, їх легко прибирати, тому що відсутні різні кути та кулуари, де накопичається пил

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

Ланцюгові сходи звуться так тому, що їх сходини та інші елементи з’єднуються одне з одним подібно ланкам у ланцюзі. Головним несучим елементом тут є багатошарнірний стрижень. Сходи закріпляються у двох місцях – на підлозі та на перекритті. Сходини між собою з’єднані ланцюговими елементами, які зазвичай роблять з металу. Перевагою шарнірного з’єднання є те, що з його допомогою можна скласти сходи досить складних просторових форм.

trim_shodi2.jpg (62.83 Kb). . . . .

Одномаршеві закриті сходи на тятивах криволінійної форми та прямі дерев’яні сходи

trim_shodi3.jpg (.05 Kb). . . . .

Круглі гвинтові сходи (комбіновані), що спираються на гнуті тятиви та дерев’яні двомаршеві сходи на больцях П-видної форми.

trim_shodi4.jpg (53.2 Kb)

Ланцюгові сходиВам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Вироби з дерева для кухні

05 Jun 2023 ,fersht2
Вироби з дерева для кухні є практичними на к...

Сувеніри з дерева

05 Jun 2023 ,fersht2
Чудовою ідеєю для подарунка друзям чи рідним...

Декор в кімнату

31 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете прості та стильні і...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...
up