Напіввідкритий гараж

By: Євген

05garazh0

Перевагою напіввідкритого гаражу перед звичайною, з усіх боків закритою залізною або бетонною будівлею є те, що він, а також і автомобіль, добре провітрюється, швидко висихає після подорожі під дощем, але в той же час непогано захищений від негоди. Та й будувати його набагато легше, навіть самому. Будь-який напіввідкритий гараж на заміській ділянці можна використовувати не лише за прямим призначенням (як криту стоянку для автомобіля), але й обладнати в ньому комору. У цьому випадку гараж ще й відокремлює терасу від загальної зони, а закритий згори прохід веде до комори для садового реманенту, велосипедів, садових меблів. Тут можна влаштувати і озеленений дах з прозорим світловим ліхтарем перетворить цю чисто утилітарну будівлю в досить привабливий куточок саду. На даху можна висадити невибагливі рослини, здатні рости не лише на бідному ґрунті, але й на тонкому шарі легкого рослинного гранулята. Це, наприклад, заяча капуста або горлянка (дівчача краса). І вашому залізному другу буде затишно у світлому гаражі, що продувається легким вітерцем. Між стояками встановлюють щити з соснових дошок, що не пропускають повітря. Похилий карниз гаражу, газон на даху, яскрава дахівка. Простір під навісом добре освітлюється денним світлом, що пробивається крізь ліхтар з прозорих плит.

05garazh1

Щоб облаштувати прохід під навісом, один з рядів стояків зсовують приблизно на 0,9 м всередину, так що комора захоплює всю ширину гаражу (3,72 м), тоді на автостоянку та прохід залишається 2,79 м та 0,93 м відповідно. Відстані між стояками мають бути однаковими та дорівнювати довжині окремих брусів поздовжніх балок, що зрощують одне з одним врубкою у півдеревини над кожним стояком. Дах напів відкритих гаражів зазвичай вкривають цинкованим профлистом. Але для озеленення потрібен рівний дах, тому на крокви вкладають шпунтовані дошки оброблені антисептиком, 22 мм завтовшки. Тільки треба залишити пройму для світлового ліхтаря. По повздовжніх краях до крокв кріпляться похило, під кутом 112,5 градуси, відрізки рейок. Разом вони утворюють консоль для кріплення ліхтаря з грубих листів сотового полікарбонату. Далі дах вкривається міцною водонепроникною плівкою, що армована тканиною. Під неї все ж краще підкласти шар нетканого матеріалу – геотекстлю. Такий же матеріал кладуть і згори плівки, не тільки щоб захистити її від пошкоджень але й для влаштування дренажу під шаром ґрунту для рослин.

05garazh2

1.1.Стояки закріпляють на анкерах за допомогою цинкованих болтів. Перед свердленням отворів під болти стояки ретельно вивіряють рівнем або виском. 1.2. В стояки пресують нарізні втулки, в які вкручують шруби, кріпильні елементи повздовжніх балок, що вкладають на стояки та з’єднують одне з одним урубанням в півдерева. 1.3. Крокви кладуть на повздовжні балки закріпляючи на кутах цвяхами. 1.4. Коли каркас готовий, до крокв прикріпляють клиновидні бруси для формування невеликого ухилу у напрямі водостічної ринви.

05garazh3

1.5. У нижній частині крокв роблять приступок, щоб укласти водостічну ринву. До торців крокв прибивають прогін для кріплення карнизу. 1.6. Трикутні дерев’яни оцупки, які прикріплені до прогону, дають можливість встановити карниз похило. 1.7. Похилий карниз (вологостійка фанера), що прикріплений до прогону стане основою для покрівлі з гнучкої дахівки.

05garazh4

2.1. Обрізки рейок, що похило (112,5о) пригвинчені шурупами являють собою консоль, до якої кріпиться світловий ліхтар. 2.2. До крокв цинковими зайорженими цвяхами прибивають шпунтовані дошки. Стики між дошками мають завжди попадати на крокви. 2.3. Подібними дошками роблять обшиття та консоль для кріплення прозорого ліхтаря. Проріз під нього кінчається біля останньої крокви. 2.4. Кронштейни під водостічну ринву закріпляють ізсередини до прогону карнизу. Х розташовують таким чином, щоби у напряму стоку був невеличкий ухил.

05garazh5

3.1. Грубі листи сотового полікарбонату розрізають на заготовки довжиною 1200 мм. З інтервалом у 300 ммв них вирізають клиновидні пази упоперек внутрішніх ребер. 3.2. Беруть конусну (45о) фрезу та у фрезерній машинці виставляють на таку глибину, щоб при роботі вона не зачепила нижчий шар сотового листу. 3.3. На козли кладуть лист пазом донизу та гріють зони біля паза струмом гарячого повітря з будівельного фену. При цьому частина ласта, що звисає, опуститься під власною вагою, а грані паза зійдаться, утворивши елемент, що зігнутий під кутом 135о. 3.4. Грани цього пазу змащують клеєм та весь елемент стягують липкою стрічкою до висихання клею.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

05garazh6

4.1. Стики між полотнами щільної гідроізоляційної плівки зварювають за допомогою будівельного фену із спеціальною насадкою. 4.2. Стики можна зварівати ще й холодним методом з використанням спеіальних хімічних засобів. 4.3. Підвищити надійність з’єднання можна нанесенням на зварений стик спеціальної реччовини, що утворює поівку на поверхні. 4.4. На кутах у консолі плівку загортають нагору та теж приварюють.

05garazh7

5.1. Для будівництва світлового ліхтаря його елементи, зігнути під кутом у 135о прикріпляють до консолі за допомогою шини з ущільнюваними перекладками . 5.2. Елементи ліхтаря з’єднують одне з одним за допомогою герметика, який накладають на торці елементів. 5.3. Герметик зручно розрівнювати пальцями, що змочують у мильному розчині. Торцеві стінки світлового ліхтаря вирізають з таких само листів сотового полікарбонату. 5.4. Всі оброблені стики перевіряють на герметичність, поливаючи дах водою. 5.5. Щоб облаштувати зелений дах поверх гідроізоляційної плівки простеляють нетканий матеріал та кладуть цеглу, по якій потім будуть ходити. Потім на дах подається суміш землі, гранулята та піску, причому товщина шару приблизно дорівнює п’яти сантиметрам. 5.6. Карниз оздоблюють гнучкою дахівкою або іншим покрівельним матеріалом. Швидше за все крайні елементи прийдеться підганяти на місці. 5.7. Верхній край карнизу, а разом і краї плівки, прикріпленої скобами вкривають П-видним цинкованим профілем з бляхи. 5.8. Плаский зелений дах є лише одним з варіантів даху для напіввідкритого гаражу.

05garazh8