Життя під схилом даху

By: Євген

pid_shilom_dahu0

Що робити з приміщенням під самим дахом?

pid_shilom_dahu1

Можна, наприклад, облаштувати мебельну стінку з поличками. В мансарді з’являється затишний куточок, де можна відпочити з книгою або за телевізором. Це зовсім нескладно при малій (~60 см) висоті. Спрощує рішення Використання секційних меблів зі стелажами. За мебельною стінкою розташовується підсобне приміщення площею десь у чотири квадратних метри. Якщо комбінувати відкриті полиці з корпусними елементами, можна створити функціональні зони, де розмістяться фрагменти інтер’єру. Привабливі фіранки можна натягнути паралельно похилій стіні, чим довершити оформлення приміщення.

pid_shilom_dahu2

Можна також облаштувати місце для рукоділля, або інших улюблених занять. В невеличкій мансардній кімнаті робочу зону можна влаштувати у вигляді стелажа, відкритого з двох сторін, причому одна з бокових стінок має бути паралельною похилій стіні, яка повторює конструкцію даху.

Між цією стіною та дахом слід розташувати похилі полиці завширшки тридцять сантиметрів. Стільниця робочого столу складається з двох щитів, що з’єднані шарнірами та вбудовані в стелаж. Ширина та глибина цих щитів дорівнює відповідно ширині та глибині стелажа. Щити мають можливість ковзати між двома парами рейок, що закріплені на бокових стінках стелажу. Коли виникає необхідність прибрати робочий стіл, щити зсувають таким чином, щоби один з них мав можливість опуститися. Якщо настає час зайнятися рукоділлям, щит підіймають та зсувають вперед так, щоби шарніри кріплення щитів були розташовані всередині полки.

pid_shilom_dahu3

Під похилою стіною можна зробити і альков –затишний спальний куточок. Для цього знадобиться, правда, велика кількість тканини, ще й подушок. Червоно-білі привабливі фіранки можна розвісити з використанням спеціальних карнизів таким чином, щоб тканина залишалась натягненою. За фіранку під нахиленою стіною ховають речі, які не слід тримати на виду, та розміщують біля ліжка дві тумби, в яких тримають постіль. По правий бук облаштовують саморобну поличку для білизни та одягу, яка повторює рельєф стіни. З лівого боку, за тумбою, роблять звичайну перегородку з ДСП, за якою можуть знаходитися непокладні різні речі, наприклад, дошка для прасування та пилосос. У випадку необхідності ліжко можна закрити розсувною фіранкою.

pid_shilom_dahu4

На похилій стінці можна розташувати кухонне начиння. Особливо на кухні, розташованій у подібному приміщенні досить мало місця. Тоді частину речей – кухолів, чашок та т. ін., підвішують на спеціальні решітці, закріпленій на похилій стіні. Це можна зробити за допомогою S-видних гачків.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

pid_shilom_dahu5

Обідній стіл розташовують також біля стіни. Такий стіл на чотирьох можна зробити і самому. Просто на дві металевих ніжки кладеться дерев’яний щит, який з другого боку прикріпляється до стіни. Зекономити місце допоможе й невеличка дерев’яна відкрита шафа на коліщатках, в якій посуд буде завжди під рукою. Цю пересувну шафу можна закотити і під стільницю, і викочувати звідти при потребі. Стіни кухні краще оформити в неяскравій гамі кольорів, сіро-білого тону. Вертикальний смугастий малюнок візуально збільшить приміщення. Оживити цей сірий фон допоможе яскраве оббиття стільців та фіранок.

pid_shilom_dahu6
pid_shilom_dahu7