Правильно вкладаємо гнучку черепицю / Будівництво
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Правильно вкладаємо гнучку черепицю


Якісна бітумна черепиця може прослужити і сто років, якщо покласти її згідно з інструкціями. В першу чергу, як стверджують фахівці і виробники продукту, максимальну увагу слід приділяти приляганням.

Але й величезне значення має правильний покрівельний пиріг. Гнучку черепицю слід укладати лише на суцільну рівну основу, яка створюється переважно з плит ОСП, які закріпляють на кроквах. Під плитами зазвичай знаходиться покрівельний пиріг утеплення, переважно з мінеральної вати. Він має провітрюватися за принципом «вентильований фасад», тоді він зроблений правильно. Це основоположний пункт, адже зволоження утеплювача внаслідок накопичення в ньому пари (монтажні помилки) допускати не можна, бо це приведе до зволоження крокв, набрякання деревини та жолоблення покрівельного покриття.

Другий важливий пункт – ОСП плити мають бути укладені з тепловими зазорами між ними у три-п’ять міліметрів. Інакше, при зміні розмірів при теплових навантаженнях та посуванні у кроквах можливо порушення, руйнування, жолоблення, здіймання та розрив бітумного покриття.

cherepicya1.jpg (91.56 Kb)

Підкладковий килим – самоклейні бітумні матеріали, які використовують для найкращої гідроізоляції місць накопичення вологи, льоду та снігу. Це – карнизі (краї покрівлі) та розжолобки (яндови).

Бітумні матеріали, що наплавляють, тут не використовуються. В цих місцях під плиткою на основу спочатку клеїться особлива бітумна стрічка достатньої ширини. Якщо її немає – висока вірогідність протікань та зволожування основи по карнизах та розжолобках. Підкладковий килим по карнизу має перекривати карниз, що звисає, саму стіну та простір усередину будинку шириною не менш шістдесяти сантиметрів.

Гнучке покриття зазвичай додатково фіксується на краях особливими цинкованими цвяхами. Використання нецинкованих цвяхів є серйозною помилкою, внаслідок якої смуги черепиці висмикує вітром. Також не можна збільшувати відстань між цвяхами, ніж та, що вказана в інструкції. Край карнизу фронтону треба оформити планкою, яка використовує функцію відбійника для води. Важливим є, щоб у цьому місці вода не протікала під крайові зони гнучкої черепиці. Для цього відступ черепиці від внутрішнього згину фронтонної планки має дорівнювати десять-п’ятнадцять сантиметрів, а верхні кути кожної пластини обрізають для відбою води.

cherepicya2.jpg (54.31 Kb)

По краю під покриття наносять вузьку (десять сантиметрів) смугу бітумної мастики, вкриваючи не лише основу, але й саму плитку.

Цей комплекс дій має запобігти протіканню води під покриття навіть при намерзанні льоду та косому дощі.

В місцях, прилягань до вертикальних стін з метою надійного утримання черепиці, запобігання протіканню води, під неї вкладають розжолобковий (яндильний) килим, який клеять на бітумну мастику, та фіксують по краях металевою планкою

cherepicya3.jpg (61.01 Kb)

Прилягання до вертикальних поверхонь важливо оформити галтелями (укосами). На них вкладають килим. Його треба завести не менш як на триста міліметрів на вертикальну стінку та не менш ніж на двісті міліметрів на схил даху.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Трубу слід обклеїти підкладковим килимом. Для цього бокові викрої заводять на обидві частини переднього викрою, а тильний вкладають останнім.

cherepicya4.jpg (56.84 Kb)

Для правильного оформлення яндила (розжолобка) рекомендують встановити ринву для стікання води, покласти підкладковий килим, промазати бітумною мастикою смугу шириною більше ста міліметрів не лише килима, але й черепиці, що лежить нижче. Зрізати кути на крайніх плитах на 20-30 мм для відбивання води. Додатково кріпити кожну плитку цвяхами на відстані не більше тридцяти сантиметрів від осі розжолобка (лінія 3).

cherepicya5.jpg (75.52 Kb)

Прилягання та яндила (розжолобки) – є найбільш складними місцями. Термін служіння черепиці залежить від уважної роботи саме в цих місцях.Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дитяча кімната для дівчинки, н...

14 Apr 2021 ,orest
Говоримо та показуємо на прикладах як облашт...

20+ гарних маленьких умивальни...

14 Apr 2021 ,orest
Якщо у вас маленька ванна кімната або ви хоче...

Чорний колір у ванній кімнаті ...

13 Apr 2021 ,orest
Полюбіть чорний колір у ванній кімнаті

Новий тренд декорацій інтер’єр...

13 Apr 2021 ,orest
Африканську трава пампас найчастіше використо...

Ідеї декорацій для великодня 2...

13 Apr 2021 ,orest
красиві декорації для великодня

Тенденції дизайну інтер’єру на...

09 Apr 2021 ,orest
Ми виписали 10 найсвіжіших трендів в дизайн і...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up