Укриття від дощу та снігу / Будівництво
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Укриття від дощу та снігу


ukrittya_0.jpg (59.07 Kb)

Навіть широкий звис даху біля входу до хати не завжди може захистити людей, що знаходяться біля дверей від дощу та снігу. Навіс – то зовсім інша справа, але крім захисту він може виконувати ще й декоративну функцію.

ukrittya_1.jpg (58.39 Kb) . . . . . .

Конструкція навісу має бути жорсткою, такою, щоб витримувала вітровіння та снігове навантаження. Зараз подібні навіси є навіть у продажу, але, мабуть, цікавіше зробити йогго з нуля самому.

ukrittya_2.jpg (69.68 Kb)

Для цього потрібні клені бруси (для стояків) розмірами 120х130х2300мм. Такі бруси не схильні до жолоблення та розтріскування. У верхніх торцях стояків вибираються пази, в які вкладаються балки, зроблені з струганих дошок 45х180 мм в перерізі. Для карнизів знадобляться дошки 30х190 мм.

Необхідні також будуть дерев`яні кронштейни трикутної форми розмірами 180х220 мм. Стругані дошки, наприклад 45х180 мм можна здобути з неструганих, для цього потрібні заготовки 50х180 мм в перерізі. Далі в домашній майстерні їх обробляють рубанком.

ukrittya_3.jpg (1.14 Kb)

01. Бетонна плита, яка облицьована теракотовою плиткою є основою для анкерних опор під стояки. Опори закріпляють до основи міцними шурупами-глухарями з дюбелями. 02. Подібними глухарями закріпляються стояки в анкерних опорах, з яких зручніше ті, що дозволяють робити регулювання по ширині та висоті. 03. В стіні виконують отвори глибиною 120 мм під шурупи та дюбеля, якими планується закріпляти опори для балок. 04. Один кінець кожної з бокових несучих балок вставляють в паз стояка, а другий кладуть на опору, закріплену на стіні. 05. На кінцях прогонів вирізаються чвертки різної глибини для забезпечення уклону в напрямі від стіни будинку. Прогони до балок прикріпляють за допомогою металевих перфорованих пластин, для чого пластини прогвинчують до прогонів… 06. …які далі кладуть на балки та остаточно закріпляють шурупами, які проходять крізь отвори пластин. 07. Вертикальні схили монтують з боків до торців прогонів, а спереду – по усій довжині крайнього прогону. 08. До прогонів прибивають шпунтовані дошки як суцільний настил під покрівлю, для чого використовують цвяхи з покриттям. 09. Якщо бажаєте, щоб у вас були лише вертикальні схили, то роботу можна вважати майже завершеною. Залишається лише настелити покрівлю та пофарбувати дерев’яні елементи конструкції.

ukrittya_4.jpg (139.88 Kb)

09. Якщо бажаєте, щоб у вас були лише вертикальні схили, то роботу можна вважати майже завершеною. Залишається лише настелити покрівлю та пофарбувати дерев’яні елементи конструкції. 10. Карнизи можна зробити і похилими. Для цього з неструганих дошок 50 мм товщиною роблять трикутні кронштейни, які пригвинчують до вертикальних схилів ще перед тим, як їх встановлювати. 11. Вертикальні схили разом з трикутними кронштейнами також прикріпляють з боків до прогонів. 12. Скісні схили набирають з шпунтованих дошок, які будуть вкриватися, наприклад, гнучкою дахівкою або ондуліном. 13. Покрівельний матеріал прибивають цвяхами Окремі покрівельні елементи кладуть внапуск, вкриваючи при цьому голівки цвяхів. 14. В якості покрівлі для пласкої зони навісу використовується щільний рулонний гідроізоляційний матеріал. 15. Знизу навіс обшивають шпунтованими дошками. Додаткову красу навісу дадуть вмонтовані галогенові світильники. 16. Після фарбування дерев’яні елементи навісу будуть надовнр захищені від атмосферних впливів.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

Але є багато різних варіантив навісів:

ukrittya_5.jpg (66.38 Kb)


Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

01 Sep 2021 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...

Маленькі кухні дизайн

01 Sep 2021 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Сауна - ідеї для формлення

01 Sep 2021 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для оформлення...

Шпалери в дитячій кімнаті. 35 ...

01 Sep 2021 ,orest
Пропонуємо переглянути ідеї дитячих кімнат зі...

Дитяча кімната на мансардному ...

01 Sep 2021 ,orest
Мрієте про дитячу кімнату на мансардному пове...

Дизайн металевих сходів до буд...

01 Sep 2021 ,orest
Перед тим як будувати зовнішні сходи з вулиці...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up