Утеплюємо, економлячи на стінах

By: Євген

teplostin0

Утепляти можна і стіни з цегли або блоків, але лише тоді, коли утеплювач, який встановлюється, коштує дешевше матеріалу стін. Наприклад, зводячи будинок з газобетону, слід пам’ятати, що кубометр газобетону коштує приблизно вдвічі дорожче, ніж кубометр базальтової вати. Щоб стіни витримували навіть (із запасом) -40оС , треба, згідно з тепловим розрахунком ставити стіни не менше 35 см завтовшки. Але по нормах для одноповерхового будинку дозволяється використання блоків з газобетону від 20 см завтовшки. Тобто, можна заощадити на цих 15 см газобетону, поставивши замість них шар вдвічі дешевшого утеплювача.

А, оскільки теплоізоляційні властивості у базальтової вати більш потужні, ніж у газобетону, утеплювач поставимо 10 см завтовшки, а не 15 см.

teplostin1

Будемо будувати одноповерховий будинок з блоків газобетону 25 см завтовшки

Друге, на чому можна зробити економію, це на розташуванні утеплювача, який, як відомо, можна ставити і зовні, і в середині будівлі. Звісно, внутрішня теплоізоляція «краде» житлову площу, але вона набагато ефективніша за зовнішню, оскільки у тепла буде набагато менше шпаринок, через які можна утекти. З іншого боку, зроблено якісно, за всіма правилами, зовнішнє утеплення, не тільки захистить будинок від холодів, але й продовжує термін життя стін, запобігає їх руйнуванню від води, що замерзає у порах газобетону. Але це – про утеплювач, паропроникність якого вище, ніж у кладки з газобетону. А якщо зовнішню теплоізоляцію робити з пінополістиролу, у якого паропроникність набагато нижче ніж у газобетону, життя стін з газобетону знизиться при постійній експлуатації до 50-60 років. Промерзати вони будуть більше ніж до робіт з утеплення вже в кінці першого десятиліття, внаслідок відволоження.

teplostin2

Решетування для монтажу утеплювача та сайдингу роблять з дошок ширино. 150 мм

Зовнішній утеплювач завтовшки 100 мм укладають між зовнішнім решетуванням, який виконують з дошок 150 мм, які обробляють антисептиком ХМ-11, що не вимивається. Дерев’яне решетування буде також основою для наступного обшиття будинку вініловим сайдингом.

teplostin3

Прокладання кабелів під утеплювачем по зовнішніх стінах Встановлення утеплювальних плит Дюбель-цвях тарілчастий (метал, пластик) Так кріпити плити утеплювача (крізь вітрозахисну мембрану) робити не рекомендовано Дошки решетування закріпляють за допомогою сталевої риштувальної стрічки Монтаж сайдингу без добірних елементів – нестандарна технологія. Під місце стиків пенелей приходиться встановлювати опорну дошку

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

За допомогою металевих монтажних кутків по 3-4 штуки на дошку, встановлюючи з двох боків дошки. Межи дошками відстань решетування встановлюємо 58-59 см, так, щоб плити шириною 60 см вкладались щільно, не створюючи повітряних зазорів. Знизу дошки спираються на виступ утеплювання цоколів з ЕППС. По стінах з газобетону попередньо прокладаються кабелі. Так краще зробити, щоб позбавитись важкої та пильної роботи нарізання штробів у приміщеннях та трішки зменшити напруженість всередині будинку електромагнітного поля. У якості утеплювача використовують плити з мінеральної вати, яка має гарні показники не тільки паропроникності, але й стійкості до сповзання. Після встановлення плити вкривають вітрозахисною плівкою.

teplostin4

Монтаж сайдингу без добірних елементів – нестандарна технологія. Під місце стиків пенелей приходиться встановлювати опорну дошку Вільне кріплення панелей вінілового сайдингу Стіна, оздоблена сайдингом спочатку виглядає досить дивно без добірних елементів … але використання замість добірних елементів фарбованої дошки додасть будівлі привабливості.

По плитах утеплювача слід використовувати лише супердифузійну мембрану (Мегаізол SD, Ізоспан AS) або аналоги. При використанні ординарної мембрани типу Ізоспан А між утеплювачем та мембраною слід обов’язково лишати зазор у 5-6 сантиметрів для вентиляції.

Для закріплення плит використовують дюбель-цвяхи. Не треба робити дірок у вітрозахисний мембрані, тому спочатку закріпляють утеплювач, а вже потім – мембрану.

Після завершення робіт з утеплювачем та вітрозахисною мембраною додатково закріплюють дошки решетування на трьох рівнях монтажною стрічкою, для попередження їх можливих рухів.

Зверху утеплення по дерев’яному решетуванню монтують панелі вінілового сайдингу (наприклад, Docke). Під зони стиків панелей прийдеться підкладати опорні дошки. Сайдинг можна монтувати не урозбіг, а користуючись єдиним швом, який закривають декоративною розкладкою «під фахверк».

Основна вимога при роботі з сайдингом – зберегти рухомість панелей, щоб вони не жолобилися. Знизу та згори навісного фасаду слід залишати зазори для вентиляції між сайдингом та мембраною.

Всі роги будинку можна обшити контрастною за кольором фарбованою дошкою шириною у 15 см. Цю ж дошку можна використати при оздоблені інших зовнішніх фрагментів будинку.