Як зробити підвісну стелю з ПВХ панелей / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Як зробити підвісну стелю з ПВХ панелей


stelya_pvh0.jpg (44.76 Kb)

Монтаж панелей ПВХ на стелю не є складним.

Всі панелі закріпляються до решетування саморізами, а саме решетування, що робиться з металевого профілю або дерев’яного брусу, кріпиться на стелі.

До пластикових панелей у комплект постачають особливі профілі, зображені на малюнку.

stelya_pvh10.jpg (37.11 Kb)

З самого початку, слід чітко уявляти, що підвісна стеля зменшує висоту приміщення (мінімум на п’ять сантиметрів). Крім того треба заздалегідь вирішити чим будуть вкриватися краї панелей. Тут можливі декілька варіантів. Найбільш розповсюдженими є пінопластові плінтуси для стелі. Крім того використовуються пластикові плінтуси для стелі та стартовий профіль. Якщо пластикові панелі встановлюватимуться й на стінах, можна скористатися пластиковим кутком. Далі треба вибрати освітлювальні прилади та місце їх встановлення, щоб визначитися з кабелями та методом їх укладення.

Монтаж підвісної стелі можна виконати на будь-якому етапі ремонту.

Спочатку ведеться монтаж решетування на стелі. Але перед тим слід обробити основну стелю грунтовкою з протигрибковими додатками.

Якщо пластикові панелі планується ставити у вологих приміщеннях (кухня, туалет, ванна кімната), то решетування виконується з металевого профілю.

Підвісна стеля має бути горизонтальною, тому в першу чергу визначають (за допомогою рівня або нівеліру) найнижчий кут у приміщенні, а далі з цього місця за допомогою рівня по стінах креслять лінію вздовж якої будуть встановлюватися крайні профілі або бруси решетування.

Крайні бруси або профілі кріплять до стін по периметру дюбелями (шурупи 55 мм) згідно з позначками. Інші бруси або профілі встановлюють перпендикулярно майбутньому розташування панелей ПВХ. Зазвичай панелі орієнтують вздовж напряму освітлення, щоб досягнути непомітності стиків між панелями.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Бруси решетування закріпляють на стелі з інтервалом у 0,3 метри, не допускаючи провисання з часом панелей між місцями закріплення. Металеві профілі вивішують на підвісах, які закріпляють до стелі з інтервалом у метр-півтора. Дерев’яні бруси закріпляють довгими дюбелями (шурупами, анкерами) с інтервалом у метр на дерев’яних підкладках безпосередньо в основну стелю.

stelya_pvh2.jpg (44. Kb)

Перевіряють горизонтальність усього решетування.

Після монтажу решетування приступають до монтажу електричної мережі, що буде розташована за панелями. Кабелі прокладають в особливих пластикових рукавах, що підвішуються до металевих підвісів.

Відрізають ножівкою потрібної довжини пластикові панелі та закріпляють з інтервалом 30 см саморізами на решетування.

Перша панель ставиться в пластиковий старт, куток або плінтус (що вибрано). Наступні панелі заводять у стартовий профіль, стикують пазами з вже встановленими, та закріплюють саморізами.

stelya_pvh3.jpg (38.31 Kb)

Якщо передбачені вбудовані світильники, отвори під них кращу вирізати за допомогою електролобзака, уоча можна скористатися і звичайною тонкою пилою.

Для накладних світильників монтують додаткові фрагменти решетування. Ці світильники закріпляють довгими саморізами крізь пластик в решетування. В панелі свердлять отвори для проходу електропровідні.

Для люстри на основній стелі перше закріпляють довгий гак, який виводиться в отвір в пластиковій панелі.

Останню панель обрізають по всій довжині по факту зазору, що залишився. Монтаж у стартовий профіль – найбільш складний. Треба підібрати таку ширину щоб панель можна було завести спочатку у профіль по всій довжині з урахуванням піддатливості пластику на згин, після чого защипнути з уже встановленою панеллю, та при цьому не має з’явитися зазор по краю, який видно.

stelya_pvh4.jpg (36.81 Kb)

Якщо стартовий профіль відсутній, панель просто закріпляють саморізами по краю, крізь попередньо просвердлені отвори.

Якщо використовується плінтус для стелі, що защипляють на особливій планці, встановленій раніше, то лишається тільки встановити його на місце.

Якщо просто залишені зазори, то слід закрити їх накладним плінтусом на клею. Підвісна стеля готова.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

30 Dec 2021 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

14 Feb 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн сходів в будинку. Всі в...

03 Jun 2022 ,orest
Сходи на другий поверх, підберіть який тип ва...

Дизайн металевих сходів до буд...

03 Jun 2022 ,orest
Перед тим як будувати зовнішні сходи з вулиці...

Як зробити дерев’яні сходи в б...

03 Jun 2022 ,orest
Дерев'яні сходи в будинку показуємо як зробит...

Дизайн дитячої кімнати для дво...

03 Jun 2022 ,fersht
Дуже часто трапляється так, що дівчинка та х...

Сходи до будинку своїми руками...

03 Jun 2022 ,konsol
Надворі найбільш підходящим варіантом для схо...

Дерев’яні та плетені огорожі д...

03 Jun 2022 ,konsol
Привабливі огорожі для клумб, виготовлені з д...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up