Як упорядкувати зимову дачу / Будівництво
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Як упорядкувати зимову дачу


dacha_zima0.jpg (83.18 Kb)

Така доля заміських будинків, що взимку їх відвідують не так часто. Після відвідування та прогрівання однаково приходиться надовго його залишати, і він знову замерзає. Такий зимовий переривчастий спосіб експлуатації будівлі накладає особливі вимоги до усіх конструкцій, які мають витримувати багаторазові переходи крізь точку замерзання – нуль градусів. Наприклад всі матеріали мають бути стійкими до випадання роси.

Взимку система опалення повинна швидко нагрівати приміщення до прийнятних температур та витримувати заморожування. Одразу по приїзду взимку всім хочеться швидкого тепла. Але швидкий розігрів можливий не лише при наявності потужної системи опалення, це залежить ще й теплоємності матеріалів, з яких збудована хатинка.

Якщо дача нагадує склеп, у якому до того ж багато металевих речей, то після розігріву повітря бажаного комфорту не наступить. Оточуючі речі та споруди не будуть давати інфрачервоного ( теплового) випромінювання ще пару днів, доки не прогріються основні конструкції.

Якщо ж підлога та стіни – дерев’яні, а облаштування та убрання теж – дерев та пластик, то доволі низька теплоємність цих матеріалів дозволить повітрю швидко їх розігріти та всередині дачі запанує тепло.

dacha_zima1.jpg (36.38 Kb)

Щоб швидше розігріти внутрішню заморожену масу потрібне потужне опалення. Тут оптимальним рішенням вважається твердопаливний теплогенератор з безпосередньою передачею енергії у повітря та ще й на дешевих різновидах палива. У народі це зветься – пічка на дровах.

Масивна піч потужністю до двадцяти кіловат є найкращим опалювальним приладом з майже 100% надійністю та відсутністю рідини. Додатково, щоб стіни не продовжували віяти холодом, треба встановити під вікнами чотири електро конвектори, по кіловату кожний.

dacha_zima2.jpg (25.35 Kb)

Чотири кіловати на теплові завіси, які підключатимуть до мережі у 220 В суцільними провідниками на загальний увід на електрощиті, захищені диференційним автоматом. Провідники можна прокласти під плінтусами або ще десь, але вони мають бути у пожежно безпечній оболонці. Стару проводку так навантажувати не можна ні в якому випадку.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Взагалі, правильно організоване електрообігрівання (електрокотел, електроконвектори та т. ін.) при короткочасних візитах краще за все внаслідок своєї безпроблемності, та й не таке воно й дороге.

Якщо це порівняно капітальна дача, є сенс зробити комфортну теплу підлогу. При тому, що вона розігрівається порівняно довго, комфортність її на порядок вища, ніж у інших систем.

dacha_zima3.jpg (30.25 Kb)

Але вічноживою класикою є твердопаливний котел.

З них найкращій варіант звичайний, з вторинним повітрям для уповільненого горіння та підвищеної потужності. Запас потужності – це підвищення комфортності палення, швидкий розігрів, але й підвищені первісні витрати.

dacha_zima4.jpg (36. Kb)

Для коротких розігрівань досить буде найпростішого потужного котла, стосу сухих дров та оптимально розташовані радіатори підвищеної потужності по найпростіших схемах.

Треба оптимально вирішити і схему утеплення. Вона буде відрізнятися від утеплення звичайних будинків, бо для кротких наїздів вона не буде економічною. Рекомендують будувати дачу з теплоефективних матеріалів (деревини) але товщину стін обирати по конструктивній міцності, а не по теплозюереженню.

Холодні тонкі перекриття слід утеплити найменшим шаром ефективного утеплювача в три-п’ять сантиметрів, лише щоб вони моментально не вихоложували приміщення. В реалізаії це також недорого.

З тієї ж самої причини не потрібні трьохкамерні склопакети та подвійні двері. Досить однієї якісної утепленої двері та звичайних однокамерних склопакетів.

Як було сказано, краще за все робити дачу з деревини, але при тому слід запам’ятати, що ні в якому разі не слід використовувати у цій будівлі метали та гіпсокартон. Не потрібні целюлозні шпалери та тинькування, всі ці матеріали швидко відволожуються.

Краще не використовувати пористі матеріали, їх може зруйнувати роса. Пластик теж довго сохне від роси, від цього може піти пліснява, але в обмежених кількостях його використовувати можна.

Утеплювач – краще використовувати пінополістирол, але не вату, яка може довго сохнути від внутрішньої вологості.

Обережним треба бути з сип-панелями, фанерою, мінеральною ватою, все це має бути ізольоване, якщо використовується.

Так що для зимової дачі вибір дійсно невеликий – краще як можна більше деревини. Можливі бетони з фарбуванням та щільна цегла, але ці матеріали краще використовувати саме в пічках та теплих підлогах.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up