Дуже сильним ходом у дизайні інтер’єру є використання різноманітних гнутих поверхонь. Новачку складно зрозуміти, як можна таким чином зігнути лист гіпсокартону, що він не дав тріщини, або взагалі не зруйнувався. Згинати все ж можна, і не лише спеціально призначені для цього гіпсо картонні листи, але й звичайний стіновий матеріал. Методи подібні, але інструменти та пристосування знадобляться різні.
. . . . . .
Для арок, куполів та інших фрагментів будівлі, де потрібні хвилевидні та криволінійні дизайнерські рішення слід придбати особливий арочний гіпсо картонний лист, який маркірується як ГКЛА. Товщина його складає всього 6,5 мм, його мажно згинати згідно з вашою фантазією з мінімально можливим радіусом. Монтують ГКЛА на спеціальний каркас, який складають з арочних профілів з вирізами на бічних стінках.
Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду
Для згинання звичайного гіпсокартонного листа треба зволожити гіпсокартонну заготованку водою з одного боку, залишити на чверть години для всотування вологи та акуратно прикрутити до каркасу у вологому стані. Коли лист висохне, він знову стає жорстким, залишивши собі нову форму. Такий метод є задовільним лише для невеликих згинів.
Щоб зменшити радіус згину ГКЛ прийдеться взяти особливий будівельний голчастий валик. Його прокатують з одного боку листа, потім лист зволожують, дають пройнятися водою та згинають.
Замість валика можна скористатися гострим ножом. Технологія тут інакша. Треба зробити невеличкі надрізи картону з одного боку лита, витримуючи інтервал до п’яти сантиметрів. Надрізають лист перпендикулярно до лінії майбутнього згину. Чим частіше йдуть надрізи, тим більше радіус згину. Треба пам’ятати, що надрізи мають розташовуватися всередині конструкції, тому, якщо вона буде увігнутою – треба надрізати тильний бік, а якщо опуклою, то лицевий. Водою лист мочити не треба.
Для того, щоб досягнути максимально можливого радіусу знадобиться фреза. Можна користуватися і ножом, але якість буде помітно гірше. Фрезою треба вибрати гіпс таким чином, щоб його товщина складала біля трьох міліметрів. Чим частіше будуть йто смуги, тим сильніше можна зігнути ГКЛ.
Якщо при ремонти використовується ГКЛА, каркас з профілів має бути підсилений. Для того, щоб це зробити покладіть першим шаром звичайний лист гіпсокартону, який загнути одним з перелічених методів. Другим шаром монтується арочний лист. В результаті виходить досить жорстка та красива конструкція.
Прикріпіть кілька шарів ГЛЛА – від двох до чотирьох. Це вийде дорожче, але в результаті виходять ідеально рівні та гладкі вигнуті поверхні.
Фахівці рекомендують робить конструкції для стелі цілком з ГКЛА. Це ж стосується й декоративних елементів, що розташовуються під стелею.