Дитяча кімната / Інтер'єр і дизайн
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Дитяча кімната


dityacha.jpg (67.5 Kb)

Перш за все, незалежно від віку дитини приміщення має бути світлим, а вікна – краще, щоб виходили на південний бік. Дитяча кімната частіше за все має площу 10 – 12 м2. Щоб приміщення здавалося просторим при його облаштуванні слід обирати світлі пастельні тони. Непогано розставити і колірні акценти, наприклад, повісити привабливі фіранки, блискучий світильник, обрати красиві подушки, покласти яскравий килимок. Тут не обійтися без соковитих фарб, які принесуть особливий «дитячий» колорит.

dityacha1.jpg (80.24 Kb)

Кімната для хлопчиків витримана у блакитних відтінках. Одне з спальних місць розташоване на горішньому ярусі.

Кімната для дівчинки відрізняється пастельними тонами та місцем для зберігання предметів рукоділля.

dityacha2.jpg (71.99 Kb)

Мал. 1. Варіант розбиття дитячої кімнати в заміському будинку Мал. 2. Конструкція спального місця для дитини Мал. 3. Конструкція робочого столу школяра

Оздоблення приміщення дитячої має бути гігієнічним та безпечним, але й привабливим для дитини. Тут використовуються практичні та екологічно чисті матеріали. Стелю слід замальовувати фарбами на водяній основі з відповідними сертифікатами. Стіни оклеюються паперовими шпалерами, що «дихають», а для підлоги обирають покриття, що дозволяє швидко виконувати прибирання – ламінат, лінолеум або ковролін. При обладнанні та вмеблюванні кімнати слід зважати на вік дитини, творчі, технічні або спортивні нахили, які, звичайно, з віком можуть змінюватися.

На Малюнку 1 – один з варіантів розбиття дитячої кімнати в заміському будинку. Всі меблі займають невелику площу та розташовані вздовж стіни приміщення. Відгородження у куті кімнати може слугувати не тільки сховищем для одягу, але й халабудою для ігор. Спальне місце, узголів’я якого декоровано панелями у вигляді строкатої квітки, облаштовано на основі стандартного дитячого ліжка. (Малюнок 2.). Фігурні панелі можна вирізати з листів фанери або пластику та оздобити акриловими фарбами.

Дивіться відео ідеї сухого струмка

Під ліжком знаходяться ящики для іграшок та білизни, що викочуються. Стіну під ліжком дитини можна прикрасити панно, з зображенням, наприклад, лісової галявини. Панно малюють на кольорових або розмальованих водоемульсійними фарбами листах картону, які прикріпляють до стіни за допомогою двосторонньої липкої стрічки або кнопок. Поряд з ліжком – невеличкий стіл для занять (Малюнок 3), який нескладно зробити і самому.

Мал. 4. Варіант створення ігрової зони в дитячій кімнаті Мал. 6. Варіант розбиття кімнати.

dityacha4.jpg (82.86 Kb)

Двоповерхове ліжко дозволяє раціонально використовувати площу невеликої дитячої кімнати.

Центр кімнати краще залишити вільним для рухомих ігор. Ігрову зону у великій дитячій кімнаті можна оздобити легкою декоративною стінкою або розсувною перегородкою (Малюнок 4).

Для виготовлення секцій перегородки можна взяти фанеру товщиною у 5 мм. Секції закріпляють за допомогою дерев’яних брусків, опорні стояки розпирають між підлогою та стелею за допомогою гвинтових або телескопічних пристроїв. На поверхні секцій перегородки наносять малюнки за допомогою трафаретів акриловими фарбами, або у вигляді аплікацій з шматків різнобарвного паперу та тканини. Своєрідним декоративним елементом у оздобленні дитячої кімнати може бути імітація мальовничого стовбура дерева, прикріпленого до металевої сітки (Малюнок 5). Деталі дерева можна вирізати з фанери або картону.

Для дітей середнього шкільного віку можна запропонувати розбиття приміщення, зручне як для занять, так і для відпочинку (Малюнок 6). Робочий стіл розташований зліва біля вікна, а справа за перегородкою з матового оргскла – спальне місце. Для підручників, книг та інших речей використовуються підвісні полички. Спортивним обладнанням кімнати шведська стінка та канат. Конструктивні деталі спального місця – на Малюнку 7.

Інший варіант планування (Малюнок 8) передбачає розташування ліжка у вікна справа, а багатофункціональної меблевої стінки з робочим столом – зліва біля стіни. Мебельну стінку (Малюнок 9) складають з столярних щитів товщиною 20 мм за допомогою металевих кутків. Дизайн такої кімнати орієнтований головним чином на стінку, в якій яскраво пофарбовані полиці та дверцята є колірними акцентами. Головна її особливість – відсутність складних конструктивних елементів, що дозволяє швидко змонтувати такі меблі.

dityacha5.jpg (100.34 Kb)

. . . . . .

dityacha6.jpg (118.15 Kb)

Мал. 9. Конструкція багатофункціональної меблевої стінки

В дитячій кімнаті кім природного сонячного світла має бути передбачене і правильне штучне освітлення. При облаштуванні кімнати загальне світло має поєднуватися з локальними сценаріями. Для робочого столу потрібна настільна лампа з комфортним світлом, яке не мерехтить, не є бляклим або осліплюючим. Для ліжка для передбачити нічник, щоб малий не лякався у темноті. Для дитячої кімнати зручними будуть світильники, які можна повертати в різні боки. При створенні велике значення мають лампочки, наприклад для світильників, розташованих на стінах, стелі або підлозі краще за все – лампочки з манкіровкою 2700 К, це тепле біле світло. Для настільних ламп, навпаки, потрібне холодне освітлення (6400 К або 6000 К), вони допомагають концентрації уваги. Досить широкі можливості для організації адекватного освітлення в дитячій кімнаті дають світлодіодні лампи.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up