Лавка в стилі хай-тек
Цілком зрозуміло, що багато хто з власників дач бажають створити якомога більш комфортні умови для відпочинку на своєму улюбленому клаптику зеьлі. Нерідко це досить нескладно зробити, та й починати бажано починати з малих звершень
Наприклад, власноруч можна скласти досить стильну лавку для дачі, основним матеріалом для якої будуть квадратні труби та дерев’яні рейки або дошки.
Основні етапи робіт
Спочатку слід визначитися з розмірами майбутньої лави. Після чого відрізають заготованки з квадратної профтруби потрібної довжини.
Спочатку зварюють ніжки лави – дві прямокутні рамки. Після цього зварюють каркас сидіння та спинки Зварювальні шви слід ретельно зачистити шліфмашинкою, або насадкою для болгарки.
На наступному етапі приварюють ніжки з боків основного каркасу. В центральній частині профільної квадратної труби додатково слід приварити підсилення, щоб не прогиналися дерев’яні рейки.
Металевий каркас необхідно пофарбувати, але перед тим обов’язково ґрунтувати.
Після того свердлять отвори для кріплення та прикручують дерев’яні рейки, які були заготовлені заздалегідь.
Багато подробиць щодо виготовлення такої лави можна взяти з наступного відео:
Оригінальна лавка-метелик з листового металу
Для виготовлення лавки, що має вигляд метелика знадобиться лист металу 3-4 мм завтовшки, трубні напівкруглі завитки різних діаметрів, пару стрічок металу та невеличкий урізок труби для упорів , фарба.
З інструментів знадобляться відрізні машини (болгарка або плазморіз), зварювальний апарат, абразивні диски для КШМ (болгарки), пензлик або пристрій для розпилювання фарби.
Для початку на листі металу, який відповідає розмірам, позначають загальний контур одного з крил. Закріпивши в лещатах, починають різання по контуру та обробляють абразивним диском всі задри та рубчики. Після цього оброблену деталь прикладають до другого листа та з допомогою цього «шаблону» позначають другий контур. Далі – та ж процедура різання та зачищення, що й з першим крилом.
Основні етапи робіт
Починається виготовлення «тулуба» нашого метелика. На круглій трубі позначають місця розрізів. Розмічають їх у формі ромбиків, які вирізають та згинають по центрах, звужуючи в місцях розрізів. Далі роблять прорізи зверху та знизу труби.
Після цього приварюють заглушку на нижню частину. Голові ж за допомогою молотка надають форму кулі. Очі для метелика роблять також з заглушок. Все зварюється, а шви зачищають абразивним диском.
Тулуб метелика встановлюють між крилами та приварюють його. Потім з двох урізків металевої смуги роблять щось на зразок вусиків та приварюють їх до голови.
З листа сталі вирізають сидіння лавки з потрібними кутами та приварюють його перпендикулярно до крил. На нижні кінці крил приварюють по невеличкому урізку труби з підп’ятником.
Вирізають ще один шматок труби та приварюють його зі зворотного боку лавки з підп’ятником. Всі шви зачищають та знежирюють всю поверхню. Вкривають ґрунтом по металу (ГФ 021) та після висихання розмальовують конструкцію у заплановані кольори.