Дві конструкції лавок для саду

By: Євген

2k_lav_0

Лавка в стилі хай-тек

Цілком зрозуміло, що багато хто з власників дач бажають створити якомога більш комфортні умови для відпочинку на своєму улюбленому клаптику зеьлі. Нерідко це досить нескладно зробити, та й починати бажано починати з малих звершень

Наприклад, власноруч можна скласти досить стильну лавку для дачі, основним матеріалом для якої будуть квадратні труби та дерев’яні рейки або дошки.

2k_lav1

Основні етапи робіт

Спочатку слід визначитися з розмірами майбутньої лави. Після чого відрізають заготованки з квадратної профтруби потрібної довжини.

Спочатку зварюють ніжки лави – дві прямокутні рамки. Після цього зварюють каркас сидіння та спинки Зварювальні шви слід ретельно зачистити шліфмашинкою, або насадкою для болгарки.

2k_lav2

На наступному етапі приварюють ніжки з боків основного каркасу. В центральній частині профільної квадратної труби додатково слід приварити підсилення, щоб не прогиналися дерев’яні рейки.

2k_lav2a

Металевий каркас необхідно пофарбувати, але перед тим обов’язково ґрунтувати.

2k_lav3

Після того свердлять отвори для кріплення та прикручують дерев’яні рейки, які були заготовлені заздалегідь.

Багато подробиць щодо виготовлення такої лави можна взяти з наступного відео:

Оригінальна лавка-метелик з листового металу

2k_lav_met1

Для виготовлення лавки, що має вигляд метелика знадобиться лист металу 3-4 мм завтовшки, трубні напівкруглі завитки різних діаметрів, пару стрічок металу та невеличкий урізок труби для упорів , фарба.

З інструментів знадобляться відрізні машини (болгарка або плазморіз), зварювальний апарат, абразивні диски для КШМ (болгарки), пензлик або пристрій для розпилювання фарби.

2k_lav_met2

Для початку на листі металу, який відповідає розмірам, позначають загальний контур одного з крил. Закріпивши в лещатах, починають різання по контуру та обробляють абразивним диском всі задри та рубчики. Після цього оброблену деталь прикладають до другого листа та з допомогою цього «шаблону» позначають другий контур. Далі – та ж процедура різання та зачищення, що й з першим крилом.

2k_lav_met3

Основні етапи робіт

Починається виготовлення «тулуба» нашого метелика. На круглій трубі позначають місця розрізів. Розмічають їх у формі ромбиків, які вирізають та згинають по центрах, звужуючи в місцях розрізів. Далі роблять прорізи зверху та знизу труби.

2k_lav_met4

Після цього приварюють заглушку на нижню частину. Голові ж за допомогою молотка надають форму кулі. Очі для метелика роблять також з заглушок. Все зварюється, а шви зачищають абразивним диском.

2k_lav_met5

Тулуб метелика встановлюють між крилами та приварюють його. Потім з двох урізків металевої смуги роблять щось на зразок вусиків та приварюють їх до голови.

2k_lav_met6

З листа сталі вирізають сидіння лавки з потрібними кутами та приварюють його перпендикулярно до крил. На нижні кінці крил приварюють по невеличкому урізку труби з підп’ятником.

Вирізають ще один шматок труби та приварюють його зі зворотного боку лавки з підп’ятником. Всі шви зачищають та знежирюють всю поверхню. Вкривають ґрунтом по металу (ГФ 021) та після висихання розмальовують конструкцію у заплановані кольори.