Підвісна стеля із звукоізоляцією / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Підвісна стеля із звукоізоляцією


pidvisna_stelya_0.jpg (47.01 Kb)

Технологія підвісної стелі дозволяє одразу вирішити декілька задач. По-перше тут можливі чудові дизайнерські рішення, як, наприклад, дворівнева стеля, заглиблення в центральній частині, світлодіодне підсвічування та т. ін. По-друге у самій конструкції стелі можна сховати безліч різних комунікацій. І, нарешті, вирішити проблему звукоізоляції. Особливо, якщо вище вас живуть діти, меломани, або люди, для яких сенсом життя став вічний ремонт.

Роботи з влаштування підвісної стелі із звукоізоляцією подібні монтажу стелі з гіпсокартону, тут лише слід закріпити кістяк стелі таким чином, щоб він не був жорство зв’язаним із стінами та стельовою панеллю. Для виготовлення кістяка або каркасу можна використати звичайні металеві профілі, а в якості матеріалу, що не пропускає звуки – мінеральну вату. Її вкладають всередину цього каркасу та зашивають гіпсокартоном. Різні типи мінеральної вати мають різні показники, в тому числі і того, що стосується звукоізоляції. По цьому показнику непоганим вважається матеріал Isover «Звукозахист», про це написано і в рекомендаціях виробника, де цей матеріал позиціонується в першу чергу як звукоізоляційний.

Першим ділом слід змінити електропровідню, якщо ви вирішили її оновити. Після того можна приступати і до монтажу каркасу. Тут головною тонкістю є забезпечення вібророзв’язки. Для цього всі профілі, які планується кріпити до стелі та стін слід попередньо проклеїти демпферною липучою стрічкою. Щоб вирішити питання вібророзв’язки з стельовою плитою можна скористатися фірмовими гумовими прокладками типу Isofix або Vibrofix, які саме для цього і призначені. Ці прокладки утруднюють проходження звуку крізь кріплення, що помітно знижує рівень шуму. Але вони не такі вже й дешеві, а треба їх багато. Тому можна, запозичивши ідею, можна користатися звичайними сантехнічними прокладками, яких можна закупити багато за безцінь. Ще потрібні звичайні прямі підвіси, підходящих розмірів анкери та шайби. Анкери тримають краще дюбелів. На кожний підвіс знадобиться дві прокладки – одна між підвісом та стелею, а друга між підвісом та шайбою, що підкладається під голівку анкера. Дуже важливо, щоб стрижень анкеру не торкався циліндричної поверхні дірки для підвісу. Для цього отвори роблять трішки більшого діаметру.

Ще раз продумавши та теоретично перевіривши систему розв’язки приступають до монтажу каркасу. Якщо вирішили робити двохрівневу стелю, наприклад з заглибленням у центральній зоні, спочатку трішки проекспериментуйте з формою цього заглиблення, розмірами, радіусами та т. ін., тому що це важливий естетичний момент. Шаблон цього елементу слід підготувати заздалегідь, це можна зробити з гіпсокартону. Цей шаблон необхідний для розмічання на стелі ліній кріплення профілів. Перед складанням периферійної частини каркасу на профілях, що будуть встановлені в місцях заокруглень, слід надрізати полиці, щоб профілі точніше згиналися дугою. Коли каркас буде складений, треба вкласти мінеральну вату. В місцях встановлення підвісів у ваті ножом прорізаються отвори і крізь мати просовуються кінці підвісів. Поверх матів прокладаються дроти для підсвічування, для цього потрібно чотири жили. Після цього складаються частини каркасу периметру поверх мінеральної вати та здійснюється обшиття гіпсокартоном. При цьому між листами та поверхнями стін у якості вібророзв’язки залишають просвіт у 1-2 мм, який заповнюють силіконовим герметиком.

Обшиваючи гіпсокартоном слід враховувати округлені місця, для чого радіус старого шаблону зменшують на товщину ГКЛ (12 мм), та обрізають шаблон по новій дузі. Після того, зробивши з тильного боку заготовки з гіпсокартонного листа прорізі, притискають її шаблоном до каркасу та закріпляють саморізами. Так залкруглення вийдуть однаковими та охайними.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

Щоб зробити центральну частину стелі також, як і у випадку з периферією, привертаються підвіси, вкладається Isover та обшивається гіпсокартоном. У цій частині конструкції листи гіпсокартону вже не торкаються зі стелею та стінами, тому зазор між ними та іншими елементами обшиття нема потреби залишати. Після обшиття каркасу в периферійній частині врізаються світильники, стелю слід зашпаклювати та пофарбувати.

pidvisna_stelya_1.jpg (52.18 Kb)

Спочатку на стелі роблять проводку До стін та стелі профілі прикріпляють демпферною стрічкою Саморобне демпферне кріплення за допомогою прямого підвісу

pidvisna_stelya_2.jpg (50.36 Kb)

Монтаж каркасу на периферії плити Заповнення каркасу мін. ватою Проводка для підсвічування поверх вати

pidvisna_stelya_3.jpg (44.18 Kb)

Обшиття периферії стелі гіпсокартоном Встановлення підвісів в центральній зоні

pidvisna_stelya_4.jpg (45.96 Kb). . . . .

Мати укладають без зазорів, впритул до профілів В центрі підвіси краще встановити з меншим інтервалом для забезпечення міцності конструкції

pidvisna_stelya_5.jpg (43.51 Kb). . . . .

Треба уважно та обережно встановлювати гфпсокартон біля заокруглених ділянок конструкції Невеличке поглиблення під карниз для фіранок. Тут встановлюють профіль з малим інтервалом

pidvisna_stelya__6.jpg (36.02 Kb). . . . .

Стояк центрального опалення також може передвівти вібрації, тому його слід відокремити демпферами від каркасу та гіпсокартонного обшиття Стеля готова до обробки

pidvisna_stelya__7.jpg (37.12 Kb)

Двохрівнева стеля має досить привабливий вигляд, особливо із сучасним підсвіченням. В додаток до такої стелі можна на одній зі стін змайструвати щось на зразок стелажу для зберігання різної дрібнотиВам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Вироби з дерева для кухні

05 Jun 2023 ,fersht2
Вироби з дерева для кухні є практичними на к...

Сувеніри з дерева

05 Jun 2023 ,fersht2
Чудовою ідеєю для подарунка друзям чи рідним...

Декор в кімнату

31 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете прості та стильні і...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...
up