Турнік

By: Євген

turnik0

На дачній ділянці обов’язково має бути і невеличкий спортмайданчик, та одним з головних знарядь на ньому, звісно, має стати турнік, та такий, щоб так і хотілося підтягтися разів двадцять!

Для будівництва турніка можуть згодитися всі урізки, що залишилися від будівництва та ремонту дачі. В першу чергу – водопровідні труби Ø 42 мм (стояки 1), товстостінна труба Ø 30 мм (поперечка 3), урізки кутків 35х35 мм та 40х40 мм, шматки арматури 4.

Порядок виготовлення турніку такий: спочатку готують кутки кріплення 5 та 6. Рівняють довжину, зачищають гострі ребра та свердлять по два отвори Ø 6,5 мм під болти кріплення 7. Менші кутки приварюють до труби поперечки Ø 30 мм. Далі зварюють А-подібні стояки з двох деталей 1 з розпинкою 2, прутом 4 та кутком 6.

turnik1

Потім на ґрунті розмічають та викопують дві ями на відстані півтора метри одна від одної з приблизними розмірами 200х1000х800 мм та встановлюють в них приготовані стояки. До стояків прикріпляють поперечку. Після попереднього трамбування засипки та встановлення всієї конструкції відповідно до рівня, стояки бетонують.

Через декілька днів, коли бетон вже схопиться та зміцніє, слід рано-вранці, ще до сніданку, вийти на зарядку до нового спортивного знаряддя. Турнік допоможе відволіктися від повсякденних турбот, інфляції, подорожчання сигарет, алкоголю та транспорту, підправити статуру, розвити сили для боротьби з незгодами, згадати шкільні роки та улюблені заняття фізкультурою.

Бадьорий настрій, набутий зранку, за допомогою турніка залишиться з вами до вечора!