Склеювання скла
Якщо вірно склеїти шов між двома скляними фрагментами, він буде міцніший, ніж саме скло. Клеїв для скла є дуже багато.
З основних:
Надрідкий клей використовують для склеювання полірованих поверхонь, таких, як у скляних меблях. Такий шов і є міцнішим за скло, адже тут з’єднання здійснюється на молекулярному рівні. Зразком такого клею є Bohle Verifix LV 740. У побуті використовують більш доступний клей іспанських розробників CristalCeys.
Густий клей потрібен, якщо нема ідеального контакту між скляними деталями. Крім того, він використовується для склеювання не полірованих а лише шліфованих поверхонь. Це такі клеї, як – DoneDeal або UHU.
Двокомпонентні клеї добре відомі на прикладі робіт по з’єднанню інших матеріалів. Розповсюдженими є Kilto або Poxipol.
Перед склеюванням скляних поверхонь їх старанно знежирюють. Тут не слід користуватись технічним ацетоном, бо після нього залишається плівки з оливи. Тут потрібні ОЧ, ЧДА або спеціальна рідина Bohle для знежирювання скляної поверхні. Перед склеюванням треба трішки скло прогріти, щоб видалити залишки вологи.
Клеї для скла переважно мають властивість схоплюватись під впливом ультрафіолету, тобто – на світлі.
При склеюванні надрідкими складами поверхні фіксують щільно одна з одною, далі клей наносять збоку у стик – він сам дійде до шва. Після цього виріб освітлюють ультрафіолетом.
В майстернях для цього вмикають УФ-лампи, вдома ж має вистачити і сонячного світла – просто слід розсунути фіранки. Коли на виріб впали перші промені ультрафіолету – виправити місце з’єднання неможливо.
Якщо це не надрідкий склад – поверхні, що склеюють, змащують клеєм до їх з’єднання. Далі світять ультрафіолетом. Двохкомпонентними епоксидними складами користуються згідно з інструкцією з експлуатації.
Фарбування скла
У магазинах багато фарби з суттєвою адгезією до скляних поверхонь. При виготовленні ж вазонів або плафонів можна просто матувати скляну поверхню, тоді на ній будь-яка фарба буде триматися дуже добре.
Полірування скла
Не слід відкривати полірувальну майстерню для обробки великих поверхонь у себе в квартирі – це досить брудна справа. Але можливо полірувати мініатюрні поверхні полірувальними насадками на бормашинах з полірувальними пастами на основі полірита, крокуса або окису цирконія.
За допомогою таких технологій можна виготовити досить привабливі вироби.
Техніка безпеки
Для тонких робіт та перенесення скла потрібні різні рукавички.
Скляний пил погано виводиться з легень. Якщо людина палить – скляний пил зв’язується зі смолами та погіршує ситуацію. Скляний пил може призвести до силікозу, який провокує рак легенів. Треба при виконанні цих робіт користуватися респіраторами.
Треба захищати й очі. Але використовувати окуляри, які не б’ються. При різанні, шліфуванні та гравіруванні до очей можуть прилетіти дрібні скалки.
Захищати треба й вуха, при обробці скла та всіх гучних робіт, пов’язаних з роботою інструменту – шліфувальних верстатів та свердлильних дрилів.