Власне море: механічне очищення / Коло хати
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Власне море: механічне очищення


vlmore0.jpg (69.02 Kb)

Просто дуже приємно похлюпатись у спеку у власному басейні, поплавати, розсікаючи хвилі міцним торсом. Але з часом вода в ньому може забруднитися, а то і зовсім зацвісти. Щоб цього не трапилось, слід вжити деяких превентивних заходів.

vlmore1.jpg (71. Kb)

Захист басейну від забруднення перед наповненням

Боротьбу з водоростями, бактеріями та іншими забрудненнями слід починати з моменту встановлення басейну. Бажано одразу обробити стінки та дно чаші дезінфектором. Якщо вода береться з криниці або літнього водоводу, треба подавати її крізь фільтр грубого очищення, який затримує частки піску, глини та іржі.

Фільтрація води в басейні

Крім фільтрації води, набір заходів по догляду за басейном передбачає механічне очищення стінок та днища, хімічну дезінфекцію та недопущення розвитку водоростей. В комплекті, що йде з басейном завжди є фільтрувальне обладнання, в яке входить електрична помпа, але її продуктивності може не вистачати. Санітарні норми наголошують на забезпеченні триразового обігу води на протязі доби.

vlmore2.jpg (89.41 Kb)

Насправді продуктивність помпи (л/год) має складати не менше п'ятої частини об'єму чаші – в такому разі за добу або дві фільтр упорається і з потужним забрудненням (але, якщо перед тим провести ефективне хлорування). Якщо ж помпа не має необхідної продуктивності, є сенс одразу придбати більш потужне обладнання.

Для басейну місткістю менше двадцяти кубічних метрів можна придбати установку картріджного (патронного) типу для очищення води. Фільтр слід мити та прочищати кожні чотири-шість годин роботи помпи. Однієї пари патронів (картріджів) може вистачити на сезон.

Купальні місткістю більше ніж 20 м3 треба комплектувати установкою з пісковим фільтром. По продуктивності він значно перевищує патронний, та забезпечує тонкіше очищення. Раз на тиждень-два піску треба робити зворотне промивання на протязі 2-3 годин.

Воду на фільтрацію можна брати або з поверхні (скімерий метод), або на глибині тридцять-шістдесят сантиметрів. Скімерний метод забезпечить швидке очищення від пилу, листя, пилку, комах, що попадали у воду. У другому – дещо більша ефективність боротьби з зависами (у тому числі з водоростями, що загинули від дії хімікатів), але для збирання сміття з поверхні знадобиться сачок.

vlmore3.jpg (64.99 Kb)

У Правилах безпеки сказано, щоб під час знаходження людей у воді мають бути знеструмлені всі електроприлади, які використовуються для обслуговування басейну: фільтрувальний комплекс, хлоргенератор, водонагрівач, помпа.

vlmore4.jpg (84.77 Kb)

Після ефективної обробки слід уважно пильнувати за станом фільтру. Волокнистий патрон (картридж) в цей момент приходиться промивати два-три рази на день, а пісок кожну добу.

vlmore5.jpg (100.56 Kb)

Для збирання сміття з поверхні води можна використати сачок з сітки (а), але простіше підключити до фільтрувального обладнання навісний скімер (б). До речі, цей пристрій, зазвичай, постачають у комплекті з чашею басейну.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Простір під сходами - функціон...

08 Mar 2023 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up